Zawód: broker edukacyjny - KS Service
+
KSSERVICE

Zawód: broker edukacyjny

Zawód: broker edukacyjny
29/08/2017

Zawód: broker edukacyjny

Broker edukacyjny jest doradcą, który pomaga indywidualnemu klientowi w wyborze ścieżki edukacyjnej. Swoimi działaniami pośredniczy między owym klientem, a rynkiem szkoleniowym.

Podstawowym zadaniem brokera edukacyjnego jest połączenie szkolenia ustawicznego i stałego rozwoju jednostki, które są wymagane na współczesnym rynku pracy. Klient powinien wymagać od brokera doboru kierunku, rodzaju oraz poziomu szkolenia, mając na uwadze potrzeby rynku. Ważne jest także ustalenie możliwości jednostki, funduszy, które może przeznaczyć na rozwój oraz zmian, które mogą w niej nastąpić.

Studia

Polskie uczelnie wyższe nie oferują jeszcze studiów na kierunku brokera edukacyjnego. W celu zdobycia kompetentnej wiedzy warto zdobyć wykształcenie w kierunkach: doradztwo zawodowe, pedagogika, psychologia, socjologia czy praca społeczna, czyli specjalności, które są związane z pracą brokera. Dobrą opcją są także studia podyplomowe, gdzie można już znaleźć ten kierunek. Studia podyplomowe przygotowują do zawodu podwyższając umiejętności diagnozy, poradnictwa, rozwoju osobistego praz prowadzenia działalności gospodarczej.

Praca

Od brokera edukacyjnego wymaga się wysokich umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi oraz znajomości marketingu i zarządzania. Broker musi znać się na rynku pracy, być otwarty na zmiany i nowinki, zawsze dobrze jest widziane zainteresowanie gospodarką w czasie wolnym. Nie może on sobie pozwolić na zaległości w najnowszych ofertach szkoleniowych. Istotna może także okazać się znajomość sprzętu komputerowego, czyli jego obsługa, ale jest to wiedza, którą szybko można nabyć. Atrakcyjność cv podwyższy znajomość języka obcego na poziomie chociażby komunikatywnym, prawo jazdy, a także znajomość języka migowego czy certyfikat pierwszej pomocy.

Broker edukacyjny jest doradcą, co oznacza stały kontakt z innym człowiekiem, dlatego powinien cechować się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi. Podczas wykonywania pracy będzie musiał zarządzać przekazem niewerbalnym i werbalnym, wywieraniem wpływu, rozwiązywaniem konfliktów oraz negocjacjami. Sam broker powinien być osobą asertywną, ale także empatyczną i otwartą.

Przeczytaj  Idealne zawody dla kochających zwierzęta

Zarobki

Pieniądze, które może zarobić broker edukacyjny są zależne od prowizji od produktów i usług edukacyjnych, które są sprzedawane przez placówki polecone klientom. Prowizja jest negocjowana z firmą szkoleniową, a następnie wypłacana po wpłacie opłaty za kurs czy szkolenie. Broker edukacyjny bezpłatnie udziela porad osobą bezrobotnym, zagrożonym bezrobociem, niepełnosprawnym, uchodźcom, starszym, powyżej 50-tego roku życia oraz tym, które chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i zainteresowania.

Otwarty zawód

Broker edukacyjny uważany jest za jeden z zawodów przyszłości. Forma wprowadzania brokera w rynek pracy jest systematyczna i przemyślana. Docelowo powinien być to zawód, który z powodzeniem mogą wykonywać osoby niepełnosprawne. Jest możliwość doradztwa przez internet czy inną mobilną formę. Broker edukacyjny powinien prowadzić własną działalność gospodarczą. Jest to zawód, który stale się rozwija i dostosowuje do warunków, które panują na rynku pracy. Ważny jest rozwój, a dla wszystkich przyszłych brokerów edukacyjnych świadomość stałego kształcenia i podwyższania kompetencji.