+

Headhunting

Headhunting

Usługa HeadHuntingu

Rekrutacja bezpośrednia, w skład której wchodzi headhunting, executive search i poszukiwanie bezpośrednie jest metodą rekrutacji pracowników polegającą na bezpośrednim wyszukiwaniu kandydatów spełniających określone kryteria i proponowaniu włączenia ich do procesu rekrutacyjnego. Proces headhuntingu przebiega w sposób utajniony i pozwala dotrzeć zarówno do aktywnych, jak i pasywnych Kandydatów, a tym samym całego spektrum potencjalnych pracowników.

Korzyści wynikające z usługi headhuntingu

  • Skuteczność Headhuntingu. To rekruter wyszukuje Kandydatów według wybranych kryteriów, a tym samym dociera do wyselekcjonowanej grupy potencjalnych Pracowników.
  • Poufność Headhuntingu. Do momentu pierwszego kontaktu z wybranymi Kandydatami, plany rekrutacyjne firmy nie są udostępniane publicznie, tak jak ma to miejsce w przypadku publikowania ogłoszeń.
  • Feedback z Headhuntingu.  Uzyskanie informacji zwrotnej od interesujących nas Kandydatów. Kontakt z wyselekcjonowaną grupą specjalistów pozwala nam zweryfikować wymagania i warunki oferty rekrutacyjnej z rzeczywistymi oczekiwaniami rynku.

Headhunting pozwala firmie zaoszczędzić czas. To headhunter wyszukuje kandydatów, rozmawia z nimi, spotyka się, wybiera preferowanych 4-5 zainteresowanych ofertą, odpowiednich kandydatów i przedstawia klientowi.- HRstandard, 3 czerwca 2013
Headhunting Szczecin, Wrocław, Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań, Gorzów WLKP, Gdynia

Headhunting