Jaki zawód powinienem wybrać?

Agencja Pracy Tymczasowej KS Service znajdzie Ci stałą pracę z możliwościami rozwoju

TEST - Jaki zawód powinienem wybrać?


Mamy pewne wrodzone predyspozycje, które kierują nas w stronę takich zawodów, gdzie będziemy mogli w pełni wykorzystać swoje talenty i umiejętności. Chodzi o cechy naszej osobowości, charakteru, które decydują czy wolimy raczej wykonywać prace spokojne, wymagające skupienia, czy raczej lubimy gdy coś się dzieje i świetnie radzimy sobie w przypadkach dużego nagromadzenia stresu i zadań do wykonania.

Poniżej znajdziesz pytania na które odpowiadaj zgodnie z prawdą i znajomością siebie samego. Być może dowiesz się czegoś, co pozwoli Ci lepiej pokierować swoją karierą zawodową.


Typ społeczny: kontakty z innymi osobami i możliwość skutecznej pomocy innym są dla Ciebie bardzo ważne. Ludzie są dla Ciebie wyznacznikiem sukcesu i powodzenia zawodowego. Powinieneś wybierać zawodów o wysokim czynniku działania dla innych – pomaganie innym, walka o prawa słabszych, występowanie w interesach innych osób, praca dla dobra publicznego. Dobrze odnajduje się także we wszelkich organizacjach o wielostopniowej organizacji. Przykładowe zawody, w których możesz się zrealizować: lekarz, policjant, strażak, adwokat, pielęgniarka, opiekun społeczny, nauczyciel, pedagog, psycholog, żołnierz, itp.

Typ energiczny: energia aż Cię roznosi od środka. Jesteś osobą postrzeganą jako ta, która ze wszystkim sobie poradzi. Masz także wysoką odporność na stres, patrzysz na życie optymistycznie, trudno Cię wytrącić z równowagi. Konsekwentnie dążysz do wyznaczonych celów, lubisz także błyszczeć. Jest bardzo cennym członkiem wszelkich grup, trudno mu jednak długo zagrzać miejsce w jednej organizacji. Jego obecność jednak bardzo odświeża i napędza organizacje. Wymarzone zawody dla Ciebie: aktor, polityk, piosenkarz, biznesmen, przywódca grupy, marketingowiec, osoba zarządzająca, itp.

Typ twórczy: lubisz robić coś z niczego, masz wiele oryginalnych pomysłów, potrafisz działać tam, gdzie inni nie widzą już rozwiązania. Grupa chętnie za Tobą pójdzie, ponieważ jesteś bardzo interesującą osobą, a dodatkowo lubisz dzielić się tym, co potrafisz a także sukcesami. Masz nieskończenie wiele pomysłów, świat postrzegasz wszystkimi zmysłami. Zawsze jesteś gotowy do działania i tworzenia. Lubi działać sam, ale brak grupy wpływa na niego deprymująco – warto, aby uczestniczył w projektach np. jako doradca czy znawca. Wymarzone role zawodowe dla Ciebie: nauczyciel, konstruktor, polityk, pisarz, profesor na uczelni, chemik, fizyk, reżyser, itp.

Typ otwarty: jesteś pewny siebie, ale znasz także swoje ograniczenia. Twoja adekwatna samoocena powoduje, że nie masz oporów przed zdobywaniem nowych przyjaźni, odnajdujesz się łatwo w nowym otoczeniu, nie jest Ci obca częsta zmiana pracy i środowiska. Trudno zatrzymać Cię w jednym miejscu. Potrafisz porozumieć się niemal z każdym, a ludzie chętnie opowiadają Ci o sobie. Odpowiednie dla Ciebie zawody: reporter, podróżnik, handlowiec, dziennikarz śledczy, itp.

Typ niezależny: uwielbiasz samodzielność, praca pod czyimś ścisłym nadzorem strasznie Cię męczy, stajesz się wtedy nieszczęśliwy i nieproduktywny. Pracujesz bardzo nierówno – czasami jeden dzień w tygodniu znajdujesz siły, a czasem przez kilkanaście godzin dziennie nie odrywasz się od zadań. Ważna jest dla Ciebie przestrzeń osobista i zawodowa. Jesteś typem wolnomyśliciela, odpowiednio kierując swoją karierą jesteś w stanie dużo osiągnąć. Osoby tego typu najczęściej są właścicielami małych i średnich firm. Zawody dla Ciebie: właściwie każdy, byle w formie własnej działalności.

Niestety Twój czas upłynął. Spróbuj ponownie
Rozpocznij Test

Pytanie 1 / 15

Która cecha określa Ciebie najlepiej?

Pytanie 2 / 15

Jaka wartość w pracy jest dla Ciebie najważniejsza?

Pytanie 3 / 15

Jak określiliby Ciebie Twoi przyjaciele?

Pytanie 4 / 15

Jaki przedmiot w szkole lubiłeś najbardziej?

Pytanie 5 / 15

Gdybyś miał możliwość rocznej nauki i praktyki u znanej osoby, kogo być wybrał?

Pytanie 6 / 15

Gdybym mógł mieć pewność jednej rzeczy wybrałbym:

Pytanie 7 / 15

Co sprawiłoby Ci największą radość?

Pytanie 8 / 15

O czym najczęściej myślisz przed zaśnięciem?

Pytanie 9 / 15

Na co według Ciebie nigdy nie jest w życiu za późno:

Pytanie 10 / 15

Jakiej gratyfikacji oczekiwałbyś za dobrze wykonane zadanie – która sprawiłabym Ci najwięcej przyjemności?

Pytanie 11 / 15

Jak reagujesz na całkiem nowe zadanie, które Ci przydzielono:

Pytanie 12 / 15

Kim chciałeś być jako dziecko?

Pytanie 13 / 15

Twoim zdaniem masz predyspozycje do:

Pytanie 14 / 15

Jak spędzasz najczęściej wolny czas?

Pytanie 15 / 15

Czego z poniższych najbardziej nie lubisz?

Aby zakończyć test, wypełnij odpowiedzi w brakujących pytaniach:
Wstecz Dalej