5 powodów, dla których warto skorzystać z usług prawnika - KS Service
+
KSSERVICE

5 powodów, dla których warto skorzystać z usług prawnika

5 powodów, dla których warto skorzystać z usług prawnika
13/02/2020

5 powodów, dla których warto skorzystać z usług prawnika

Sprawy sądowe często są długie, żmudne i wymagają dużej wiedzy, aby udowodnić swoje racje lub obronić się przed fałszywym oskarżeniem. Adwokat Michał Kaliszewski wskazał nam 5 powodów, dla których warto rozważyć współpracę z prawnikiem.

1. Nie zgubisz się w gąszczu przepisów

2. Twoja sprawa zostanie przeprowadzona szybciej i pewniej

3. Nie będziesz mieć problemów z kwestiami formalnymi

4. Nie dasz się złapać na żaden kruczek prawny

5. Będziesz mieć dobrego reprezentanta w sądzie

Nie zgubisz się w gąszczu przepisów

Każdy z nas wie, że polskie prawo jest więcej niż zagmatwane i skomplikowane, a w dodatku często się zmienia. Jeżeli więc mamy poważniejszy problem, którego rozwiązanie zajmie dużo czasu, dobrze jest mieć kogoś, kto biegle porusza się w ramach przepisów, a także jest stale na bieżąco. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy druga strona konfliktu w jakiś sposób zaskakuje nas nieznanymi nam wcześniej paragrafami.

Twoja sprawa zostanie przeprowadzona szybciej i pewniej

Korzystanie z usług kancelarii prawnej może znacznie przyspieszyć przebieg sprawy. Jest to szczególnie istotne, gdy chcemy jak najszybciej rozwiązać nasz problem prawny, ale także w sytuacji, gdy jesteśmy świadomi, że postępowanie już samo z siebie będzie długotrwałym procesem i nie chcemy dodatkowo wydłużać go próbując załatwić wszystko samodzielnie.

Nie będziesz mieć problemów z kwestiami formalnymi

Odrzucanie wniosków ze względu na braki formalne to częsty problem osób, które chcą sobie radzić w sądzie bez niczyjej pomocy. Z drugiej strony nawet najmniejsza kancelaria może nam pomóc w opanowaniu dokumentacji na zadowalającym dla sądu poziomie, dzięki czemu nie będziemy czekać w nieskończoność na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy.

Nie dasz się złapać na żaden kruczek prawny

Punkt ten wiąże się bezpośrednio z pierwszym, jednak dodatkowo obejmuje również chęć wykorzystania nietypowych zagrywek prawnych przez nas samych. W sytuacji, gdy chcemy wykorzystać mało używany przepis, a nie mamy wiedzy jak to zrobić, możemy zaszkodzić sobie równie mocno, jak łapiąc się na takie działanie ze strony przeciwnej. Dlatego warto jest poradzić się prawnika, jeżeli nasz problem pochodzi z kategorii nietypowych.

Przeczytaj  Na co zwracać uwagę wybierając ofertę pożyczki?

Będziesz mieć dobrego reprezentanta w sądzie

Czasem zdarza się tak, że sąd, w którym dzieje się nasza sprawa, jest w zupełnie innym miejscu niż na co dzień mieszkamy. Jest to kłopotliwe ze względu na trudność pilnowania takiego postępowania samodzielnie, jednak i tutaj możemy wyręczyć się prawnikiem, udzielając mu odpowiedniego pełnomocnictwa. Dzięki temu nie musimy nigdzie jeździć, a z drugiej strony mamy pewność, że jesteśmy dobrze reprezentowani przed sądem.