5 powodów, dla których warto wybrać druk online - KS Service
+
KSSERVICE

5 powodów, dla których warto wybrać druk online

5 powodów, dla których warto wybrać druk online
15/06/2020

5 powodów, dla których warto wybrać druk online

Konieczność wydrukowania materiałów promocyjnych, ofert, folderów reklamowych prędzej czy później pojawi się w każdym przedsiębiorstwie. W takiej sytuacji stajemy przed wyborem: albo skorzystanie z tradycyjnego punktu drukarskiego, albo drukarnia internetowa. Ta druga opcja ma coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, atuty oszczędności czasu i pieniędzy oraz możliwość wyboru szerokiej oferty to ważne argumenty. Przybliżmy je bardziej szczegółowo.

1. Koszt

2. Czas

3. Możliwość wyboru

4. Sposób ustalenia zakresu zamówienia

5. Szybkość realizacji i dostawa

Dla wielu osób, poszukujących najlepszej drukarni, priorytetowe znaczenie ma rozsądny stosunek jakości do ceny usługi. Druk online w wielu przypadkach stanowi satysfakcjonującą odpowiedź na ten dylemat.

Koszt

Cena ma znaczenie, a drukarnia internetowa – podobnie jak sklepy w sieci – może zaoferować lepsze warunki niż punkty stacjonarne. To efekt ograniczenia kosztów i oszczędności, wynikających choćby z braku konieczności opłacenia pensji dyżurującego, niezależnie od liczby zamówień, pracownika czy wynajmu większego niż konieczny do przechowywania sprzętu lokalu. W wielu przypadkach, co udowadnia choćby Drukomat, firmy liczyć mogą na specjalną ofertę dla biznesu. Konstruowana jest ona w rozmaity sposób: najczęściej doceniana jest lojalność oraz często powtarzane zamówienia.

Czas

Czas to także pieniądz, a druk online pozwala zaoszczędzić go podwójnie. Po pierwsze, nie musimy jeździć do punktu z projektem, tylko samodzielnie wgrywamy go za pośrednictwem specjalnego panelu lub przesyłamy zapakowany w pliku. Wszystkie szczegóły ustalić można telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem specjalnych czatów z doradcami. Po drugie, choć drukarnia internetowa otwarta jest w wyznaczonych godzinach, zamówienie przekazać można do systemu o dowolnej porze. To ważne szczególnie dla pracujących zdalnie lub projektowo.

Możliwość wyboru

Korzystając z usług drukarni stacjonarnej, do wyboru mamy w najlepszym przypadku kilka ofert. Druk online w żadnym stopniu nie ogranicza działań terytorialnie. Zamówienie do realizacji można przekazać drogą internetową, a odebrać dzięki przesyłkom kurierskim. Bardzo możliwe, że większa konkurencja – nawet z innej części kraju – przełoży się na oszczędności, atrakcyjniejszą formę współpracy lub nietuzinkowe rozwiązania.

Przeczytaj  Rozmowa kwalifikacyjna - jak się ubrać?

Sposób ustalenia zakresu zamówienia

Drukarnia internetowa ma z reguły opracowany własny formularz zamówienia. Aby w ogóle przekazać pliki do druku, należy wypełnić wszystkie pola i zaznaczyć niezbędne opcje. Pozwala to już na początkowym etapie wyeliminować potencjalne nieporozumienia co do tego, na jakim materiale drukować, ile egzemplarzy i w jakich formatach. Często wybierając konkretną opcję plakatu lub ulotki można od razu zapoznać się z wizualizacją gotowego produktu, co także pozwala zmienić zdanie w razie dostrzeżenia niedociągnięć lub nieścisłości projektowych. W przypadku zamówień ustnych w drukarni stacjonarnej może dochodzić do nieporozumień lub niedomówień, czego efektem jest wydruk niezgodny z oczekiwaniami.

Szybkość realizacji i dostawa

Drukarnia internetowa działa szybko. Przesyłane formularze zamówienia są weryfikowane na bieżąco, a przed przystąpieniem do pracy znane są wszelkie szczegóły. Nie trzeba nigdzie dzwonić, ustalać i doprecyzowywać. To wszystko sprawia, że działania przy druku online są wyjątkowo sprawne. Materiały wysyłane są pocztą lub przesyłką kurierską. Pod wskazany adres trafiają najczęściej na drugi dzień po realizacji, a w większości przypadków dostawa nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

undefined