Budowa lub transformacja działu IT – zobacz, jak stworzyć mocny zespół! - KS Service
+
KSSERVICE

Budowa lub transformacja działu IT – zobacz, jak stworzyć mocny zespół!

Budowa lub transformacja działu IT – zobacz, jak stworzyć mocny zespół!
23/06/2022

Budowa lub transformacja działu IT – zobacz, jak stworzyć mocny zespół!

Chcesz, aby dział IT w Twojej firmie działał niezawodnie? Zobacz, jak zbudować zespół, który bez problemu poradzi sobie z wyzwaniami!

W wielu firmach działy odpowiedzialne za IT są bardzo istotne, dlatego warto zadbać o to, aby pracowali w nich specjaliści. Podstawą jest wtedy rekrutacja IT, która powinna być nakierowana na dobór takich pracowników, którzy będą zapewniali pełne wsparcie dla firmy w jej codziennym działaniu.

Jak zbudować skuteczny dział IT?

Aby przygotować dział IT, który będzie gotowy na wszystkie sytuacje, duże znaczenie ma dobranie do niego właściwych specjalistów.

Gdy dział już teraz działa w firmie, ale wymaga transformacji, konieczne jest przeprowadzenie oceny kompetencji pracowników i obranie odpowiednich kierunków rozwoju.

Niezależnie od tego, czy firma działa w dużym mieście jak Warszawa, czy też w mniejszej miejscowości, trzeba więc stworzyć plan, jaki pozwoli na dobranie lub przeszkolenie specjalistów, by firma działała sprawnie i bezpiecznie.

Następnym krokiem jest przeprowadzenie skutecznej rekrutacji, która pozwoli na wyłonienie specjalistów do zespołu IT w firmie. To również bardzo istotny etap, którego celem jest wybranie osób posiadających właściwe kompetencje pod kątem potrzeb firmy, by mogły one pomóc jej w dążeniu do obranych celów.

Samodzielna realizacja tych czynności w wielu firmach jest jednak bardzo trudna bez specjalistycznej wiedzy w dziedzinie IT. Właśnie dlatego warto wtedy rozważyć skorzystanie z pomocy specjalistów.

Kompleksowe wsparcie w tym zakresie zapewniają firmy, które zajmują się prowadzeniem obsługi IT dla klientów. Wśród nich znajduje się firma itcenter.pl, która od lat dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla biznesu.

Wsparcie w procesie rekrutacyjnym IT

Na czym dokładnie polega pomoc w budowie działu IT oferowana przez zewnętrzne firmy? Zakres prac jest bardzo szeroki, dzięki czemu firma, w której planowana jest rekrutacja IT, może otrzymać pełne wsparcie na wszystkich jej etapach.

Przeczytaj  Pracownik może powstrzymać się od pracy, ale kiedy?

Wsparcie obejmuje szereg czynności, do których zaliczane są między innymi:

 • Przeprowadzenie oceny jakości zespołu IT w firmie oraz jego potencjału w przypadku planowanych szkoleń,
 • Wskazanie na braki kompetencyjne dotyczące działania zespołu, aby firma mogła mieć efektywniej działający dział IT,
 • Określenie, jakie kierunki rozwoju będą najkorzystniejsze w przypadku działu IT w firmie,
 • Pomoc w przygotowaniu struktury organizacji działu IT,
 • Przygotowanie dokumentacji określającej wymagane kompetencje pod kątem konkretnych stanowisk w dziale IT,
 • Rekrutacja IT kandydatów na różne stanowiska lub pomoc w jej prowadzeniu, gdy firma planuje realizować ją we własnym zakresie,
 • Przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa oraz kompetencji członków zespołu pracujących w dziale IT.

Gdy planowana jest rekrutacja IT Warszawa to miasto, gdzie kompleksowe wsparcie w tym obszarze zapewnia firma itcenter.pl.

Co można zyskać przez budowę lub transformację działu IT?

Zbudowanie nowego lub przekształcenie istniejącego działu IT z pomocą specjalistów w tej dziedzinie pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w każdej firmie.

Wśród najważniejszych korzyści związanych z przeprowadzeniem takich działań znajdują się:

 • Zwiększenie efektywności pracy działu IT w firmie – może on wtedy funkcjonować sprawniej, szybciej, skuteczniej i pomagać firmie w realizacji wielu celów,
 • Dostęp do nowoczesnych rozwiązań IT w celu wprowadzenia zmian w firmie – przeszkoleni lub nowi pracownicy będą mogli wprowadzić do firmy nową jakość, aby działała ona jeszcze lepiej,
 • Zredukowanie ryzyka biznesowego pod kątem IT – firma może wtedy otrzymywać pełne wsparcie działu IT pod kątem bezpieczeństwa, między innymi tworzenia polityk bezpieczeństwa, ochrony danych, ochrony przed atakami hakerskimi.
 • Podniesienie zyskowności biznesu i zredukowanie niepotrzebnych kosztów – sprawnie działający zespół IT w firmie może zadbać o to, aby dążyła ona do sukcesu jeszcze skuteczniej, między innymi pod kątem redukcji niepotrzebnych wydatków.

Budowa lub transformacja działu IT przy wsparciu ekspertów to zatem najlepsze rozwiązanie, gdy celem jest stworzenie mocnego zespołu w firmie.