Co zrobić, kiedy stworzysz związek w pracy? - KS Service
+
KSSERVICE

Co zrobić, kiedy stworzysz związek w pracy?

Co zrobić, kiedy stworzysz związek w pracy?
21/11/2016

Co zrobić, kiedy stworzysz związek w pracy?

Jako, że sporą częśćswojego życia spędzamy w pracy, to często wikłamy się w związki zeswoimi współtowarzyszami zatrudnienia. Jak wtedy funkcjonować i comoże być efektem takiej relacji?

Popierwsze… Wyobraź sobie najgorszą możliwą opcję, czylirozstanie. Wtedy będziesz zmuszony każdego dnia oglądać osobę, zktórą wiele Cię łączyło i coś spowodowało, że zakończyliściezwiązek. Niekoniecznie musi to być pokojowe rozstanie. Będziesz w stanie z nią współpracować, przebywać wtym samym pomieszczeniu, rozmawiać na tematy służbowe i zachowaszw tym wszystkim zdrowy rozsądek? Dla wielu może być to nie doprzebrnięcia i jedynym rozwiązaniem jest zmiana pracy. Dlatego teżrozważ dobrze czy jest sens tworzyć coś ze współpracownikiem.Może zmiana działu wszystko ułatwi? Niech będzie toprzemyślana, mądra decyzja.

Podrugie… Jeśli jednak zdecydujesz się na prowadzenie takiegozwiązku, to dbaj o to, byście nie zamęczyli się wzajemnie.Przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę może być destrukcyjnenawet dla najwspanialszej pary. Róbcie więc wszystko, by w pracynie zachowywać się jak papużki nierozłączki, a raczejkoncentrować się na relacjach z innymi znajomymi oraz, przedewszystkim, swojej pracy. Jeśli pracujecie w tych samychpomieszczeniach, to może warto porozmawiać między sobą, anastępnie z pracodawcą, by przenieść się do innego pokoju?Rozdzielajcie życie prywatne od zawodowego!

Potrzecie… Nie miej złudzeń, prędzej czy później ktoś dowie sięo Waszym związku. Zamiast więc tworzyć okazję do plotek, nieukrywaj tego, że jesteście razem. Nie znaczy to, że macie rzucaćsię sobie w ramiona, bo zapewne nie byłoby to odebrane zbyt ciepło,ale wspomnij, że jesteście razem i chcecie budować coś poważnego– w ten sposób dasz sygnał, że nie jest to tylko zabawa, awiążesz z drugą osobą poważne plany. Tak postawiona sprawanajprawdopodobniej spowoduje, że związek może zostać szybkozaakceptowany. Zrób to wszystko, gdy już będziesz pewna, żerzeczywiście chcesz budować coś stałego z partnerem. Na etapie,kiedy dopiero się poznajecie, nie afiszujcie się ze sobą. Chceszinformować znajomych z pracy o Was, by po trzech tygodniachodwoływać wszystko? Nie sądzimy.

Przeczytaj  Kto rozlicza się na formularzu pit 36?

Poczwarte… Nie martw się. Kodeks pracy nic nie wspomina o związkachw pracy, więc raczej nie ma możliwości, by ta relacja mogła staćsię podstawą zwolnienia. Będzie nią sytuacja, kiedy spowodujeona, iż spadnie Wasze zaangażowanie w pełnienie obowiązków.Pracuj tak efektywnie jak wcześniej, a wszystko będzie dobrze!

Popiąte… Praca może wzmocnić zaangażowanie w wykonywaniewspólnych obowiązków. Miłość motywuje i jest prawdopodobne, iżstanie się zapalnikiem do sprawnej realizacji celów zawodowych.Korzystajcie z tego z całych sił, a wasza moc sprawcza wzrośnie– zarówno w pracy, jak i na niwie wzajemnego porozumienia.

Poszóste… Porozmawiaj z partnerem i ustalcie wszelkie szczegółydotyczące Waszego zachowania w pracy. Czego od siebie oczekujecie?Co zrobicie, jeśli Wam nie wyjdzie? Jak chcecie zachowywać sięwzględem siebie w pracy? Błądzenie jest ostatnim czegopotrzebujecie. Dialog może rozwiązać wszelkie niepewne kwestie.

Posiódme… Jeśli jednak rozstaniecie się, ale nie zamierzacierezygnować z pracy, to warto przemyśleć czy któreś z Was niepowinno wybrać się na urlop. Zmiana otoczenia i relaks może pomócnabrać odpowiedniego dystansu i spowodować, że będziecie w stanieprzezwyciężyć nową dla siebie sytuacje.

Powodzenia, Gołąbeczki!