Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Coaching – co to właściwie

Coaching – co to właściwie

Coaching to ostatnimi czasy bardzo modne słowo. Jednak co to właściwie znaczy? Coaching jest nowoczesną metodą zarządzania w firmie i polega na indywidualnym podejściu do pracownika, na odszukaniu jego talentów oraz pomocy przy określeniu i realizacji celów. Coaching jest korzystny zarówno dla pracowników, którzy czują że pracodawcy zależy na ich rozwoju, jak i dla firm, ponieważ powoduje zwiększenie efektywności i przyspieszenie tempa pracy.

Wyżyny Twoich możliwości

Pewnie zadasz sobie pytanie po co właściwie korzystać z usługi coacha? Jaki jest cel tego wynalazku i czy go potrzebuję? Coaching ma na celu ulepszenie naszej osoby, uwydatnienie zalet i nabycie umiejętności, dzięki którym wespniemy się na wyżyny naszych możliwości. Możliwe, że drzemią w Tobie talenty, o których jeszcze nie masz pojęcia. Możliwe, że istnieją lepsze sposoby komunikacji między Tobą a szefem. A może postawione cele są w zasięgu naszych możliwości i umiejętności i wystarczy chwila pracy, by je zrealizować? Jak to osiągnąć? Tutaj pole do popisu ma coach, którego zadaniem jest znalezienie metod i rozwiązań.

Sesje kilka razy w tygodniu

Coaching jest relacją między dwoma osobami – coachem i klientem. Spotykają się oni na sesjach, kilka razy w tygodniu. Podczas takiej sesji coach rozmawia z klientem, zadaje mu pytania oraz zmusza do zadawania pytań samodzielnie. Coach pracuje nad takimi zagadnieniami jak biznes, pieniądze, kariera, czas wolny. Motywuje i wspiera pracownika, który dzięki takim spotkaniu umie określić swoje cele i wie jak dążyć do ich realizacji. Coach ma poprawić jakość życia pracownika, zarówno w pracy jak i po godzinach oraz wskazać odpowiednią ścieżkę życiową.

Jak wygląda taka relacja? Coach stara się być partnerem, osobą na której pracownik może polegać, której ufa i która chce dla nas jak najlepiej. Taka relacja jest profesjonalna, pozbawiona emocji i subiektywnych odczuć, które najczęściej towarzyszą bliskim nam osobom.

Rodzaje coachingu

  • Coaching biznesowy jest związany głównie z pracą
  • Executive coaching ma usprawnić umiejętność zarządzania i negocjacji
  • Leadership coaching ma obudzić w Tobie zdolności przywódcze
  • Life coaching dotyczy bardziej sfery prywatnej, dla każdego, który chce coś w życiu zmienić

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *