Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Czym są terminale POS i jak działają?

Czym są terminale POS i jak działają?

Postęp i rozwój technologiczny stale oferują nam wiele udogodnień – jednym z nich są terminale POS. Płatności bezgotówkowe to obecnie stały element naszego życia. Dzięki terminalom klienci nie muszą się martwić o ilość posiadanej gotówki, a sprzedawcy mogą bezpiecznie finalizować transakcje.

 Czym są terminale płatnicze?

Terminale POS (czyli point of sale) to nic innego jak proste urządzenie do szybkiego kontaktu klienta z bankiem (a dokładniej – kontem bankowym). Zadaniem tego małego urządzenia jest przyjmowanie płatności od konsumenta oraz przekazywanie jej bezpośrednio na rachunek bankowy sprzedawcy. Terminal płatniczy pozwala na finalizowanie płatności nie tylko kartami kredytowymi lub płatniczymi, ale również telefonem oraz przy użyciu usługi BLIK.

Terminale POS mogą przybierać kilka postaci:

  •  z wyświetlaczem oraz tradycyjną klawiaturą,
  •  całkowicie dotykowy,
  • urządzenie dotykowe przypominające większy monitor.

Umożliwienie płatności bezgotówkowych to obecnie niemal obowiązek każdego sprzedawcy. Dokonywanie transakcji przy użyciu terminali płatniczych jest całkowicie bezpieczne. Urządzenia spełniają standardy bezpieczeństwa, a dane wszystkich transakcji są zabezpieczane protokołem SSL.

Jakie są zalety terminali POS?

Z pewnością zarówno użytkownicy kart płatniczych, jak i sprzedawcy cieszą się z ulepszenia procesu kupna-sprzedaży, które zawdzięczają właśnie terminalom płatniczym. Choć z terminalami POS mamy do czynienia już dłuższy czas, stale zwiększa się ich popularność. Do najważniejszych zalet terminali można zaliczyć:

  • wygodę – klienci nie muszą przejmować się brakiem gotówki w portfelu, a sprzedawca brakiem drobnych do wydania reszty,
  • bezpieczeństwo – dokonywanie płatności, dzięki dostępnym na rynku zabezpieczeniom, jest chronione przed osobami trzecimi. Ponadto przyjmowanie płatności kartą zmniejsza ryzyko kradzieży,
  • szybkość – choć transakcje kartą wymagają od właściciela wprowadzenia kodu PIN, są one zdecydowanie szybsze niż tradycyjne płatności. Wystarczy przyłożyć kartę, telefon lub smartwatcha do terminala i gotowe.

Posiadanie terminala płatniczego sprawia, że firma jest postrzegana jako nowoczesna oraz, co ważniejsze, życzliwie nastawiona na klienta. Umożliwienie płatności bezgotówkowych daje sposobność nie tylko do zadbania o stałych klientów, ale także pozyskania nowych.

Terminale płatnicze bezsprzecznie zrewolucjonizowały proces kupna-sprzedaży. Dzięki tym niewielkim urządzeniom zarówno konsumenci, jak i sami sprzedawcy mogą cieszyć się szybkim, bezpiecznym, a przede wszystkim wygodnym sposobem płatności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *