Jak skutecznie szukać pracy? - KS Service
+
KSSERVICE

Jak skutecznie szukać pracy?

Jak skutecznie szukać pracy?
26/09/2016

Jak skutecznie szukać pracy?

Poszukiwanie pracy to ciężka praca, która najczęściej nie przynosi rezultatów od razu. Szukasz pracy już długi czas? Rekruterzy ponownie wybrali innego kandydata? Wiemy, że jest ciężko, ale postaraj się nie zniechęcać. Etap poszukiwania pracy potraktuj jako szkolenie, podczas którego dowiesz się jakie zawody są poszukiwane i najbardziej pożądane oraz jakie wymagania pracodawcy stawiają najczęściej.

Jak skutecznie szukać pracy?

Liczy się systematyczność i konsekwencja. Niestety, szukanie pracy musisz potraktować jako swoją pracę, jedyną lub kolejną. Na to zajęcie będziesz poświęcać teraz dużo czasu. Mamy dla Ciebie kilka rad, jak zrobić to skutecznie i efektywnie.

Sprawdź, czy CV które zamierzasz wysłać do następnej firmy jest aktualne, a informacje w nim zawarte prawdziwe i pasujące do stanowiska. Warto modyfikować CV pod konkretne oferty. Jak dobrze zareklamować się w CV? Oto nasz poradnik.

Dostarcz CV osobiście

Warto jest dostarczyć swoje CV i LM do firm, które są w obrębie naszych zainteresowań, nawet jeśli nie prowadzą obecnie rekrutacji. Twoje CV na pewno nie zostanie wyrzucone do śmietnika, a trafi do bazy potencjalnych kandydatów. W odpowiednim momencie pracodawca może się do Ciebie odezwać i poinformować o nowej rekrutacji. Do niektórych firm polecamy dostarczyć CV osobiście.

Kontakty i znajomości

Żyjemy w czasach, w których sieć kontaktów jest bardzo ważna. Należy więc dbać o jej rozwijanie. Dobrym pomysłem jest poinformowanie znajomych o tym, że szukasz pracy. „Droga szeptana” może okazać się pomocna, gdyż pracodawcy często szukają osób zaufanych i poleconych.

Przeglądanie ofert

Oferty musisz przeglądać na bieżąco, ponieważ pracodawcy zamieszczają ogłoszenia codziennie. Przeglądaj zarówno te najbardziej znane portale z ogłoszeniami (Pracuj.pl, Praca.pl), jak i małe, lokalne portale. Coraz częściej pracodawcy ogłaszają że szukają pracownika za pomocą mediów społecznościowych, na facebookowej „tablicy” lub bezpośrednio na swojej stronie internetowej Aby być na bieżąco z ofertami polecamy śledzenie stron WWW oraz mediów społecznościowych firm, które są w okręgu naszych zainteresowań.

Przeczytaj  Zasiłek chorobowy, gdy choroba nastąpiła po ustaniu umowy - komu przysługuje?

Rozmowa kwalifikacyjna

Już samo zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną jest dużym osiągnięciem. Jednak oznacza ono dopiero początek walki o wymarzone stanowisko. Rozmowa kwalifikacyjna oznacza nasze przyszłe „być albo nie być”. Postaraj się, abyś zareklamował swoją osobę i został zapamiętany jako kompetentna, pracowita i odpowiedzialna osoba. Jak najlepiej przejść przez rozmowę, jakich błędów unikać i jak się ubrać? Odpowiedzi znajdziesz w naszych poradnikach.

„Szukam pracy”

Rekruterzy często sami poszukują pracowników. Przeglądają swoje bazy, czytają ogłoszenia na portalach typu PlacPigal.pl – Praca w Bielsku Pracuj.pl czy Gumtree. Postaraj się stworzyć (lub zaktualizować) profile na portalach społecznościowych GoldenLine czy LinkedIn. Możesz także stworzyć ogłoszenie typu „szukam pracy” i opublikować je na portalach związanych z pracą.

Dowiedz się więcej o Rozmowie kwalifikacyjnej: