Jak wygląda proces zakupu gotowej spółki - KS Service
+
KSSERVICE

Jak wygląda proces zakupu gotowej spółki

Jak wygląda proces zakupu gotowej spółki
29/11/2019

Jak wygląda proces zakupu gotowej spółki

Zakup gotowej spółki to niezwykle komfortowe rozwiązanie, ułatwiające wielu przedsiębiorcom działanie biznesowe. Cały proces nie należy do skomplikowanych, a co ważniejsze, realizowany jest w sposób szybki. To zdecydowanie odwrotność sytuacji, kiedy przedsiębiorca zechciałby samodzielnie przechodzić biurokratyczną procedurę zakładania spółki.

Sprawdźmy zatem w jaki sposób może przebiegać proces zakupu gotowej spółki. Przekonajmy się o tym, czy rzeczywiście mowa o szybkim i komfortowym procesie.

Znalezienie firmy sprzedającej spółki i zgromadzenie odpowiednich dokumentów

Wybór firmy, która sprzedaje gotowe spółki. Trzeba zrobić bardzo staranne rozpoznanie w tej materii, aby mieć pewność, że będzie się współpracowało z profesjonalistami w swoim fachu. Na tym etapie przedsiębiorca, sygnalizujący gotowość do zakupu spółki, powinien również zgromadzić odpowiednie dokumenty. Tylko na ich podstawie będzie można sfinalizować transakcję. Niezbędne będą więc dokumenty tożsamości osób, które staną się wspólnikami. Konieczne jest przedstawienie informacji odnośnie do podziału udziałów w spółce. Do tego dochodzą informacje związane ze składem zarządu spółki, adres spółki, a także to, w jaki sposób będzie reprezentowana spółka.

Przygotowanie ofert spółek gotowych na sprzedaż

Firma, która przeprowadza transakcje, przedstawia zainteresowanym oferty spółek, które są gotowe na sprzedaż. Mowa tutaj o różnych informacjach jak choćby historia działalności, wysokość kapitału zakładowego, a także np. posiadania specjalnych licencji i zgód na prowadzenie określonego typu działalności.

Pełna dokumentacja spółki, wizyta u notariusza, podpisy zbywającego spółkę

Po wyborze określonej spółki, kupujący przedsiębiorca powinien uzyskać pełną dokumentację, która pozwoli przeprowadzić transakcje. Żeby wszystko było zgodnie z prawem, kupujący musi przedłożyć dokumenty kupna-sprzedaży gotowej spółki u notariusza. Ten etap zakupu gotowej spółki kończy się podpisaniem dokumentacji przez zbywającego. Gdy to nastąpi, przedsiębiorca kupujący gotową spółkę, staje się jej właścicielem.

Ostatnie procedury, czyli aktualizacja danych spółki

Na nowym właścicielu spółki ciąży jeszcze obowiązek aktualizacji danych. Firmy, które pośredniczą w procesie sprzedaży spółek, przesyłają pełne dokumentacje, jak i wskazują, co należy w jakim miejscu zrobić.

Przeczytaj  Jak dobrać kolor kanapy do wnętrza?

Po wykonaniu tych czynności nie pozostaje nic innego, jak rozpoczęcie prowadzeniu biznesu pod szyldem świeżo zakupionej spółki. Co istotne, cały proces nie trwa długo, bez problemów można wszystko załatwić w przeciągu dwóch dni.

undefined