Jak zmienić ścieżkę kariery, mając małe doświadczenie z nowym zawodzie? - KS Service
+
KSSERVICE

Jak zmienić ścieżkę kariery, mając małe doświadczenie z nowym zawodzie?

Jak zmienić ścieżkę kariery, mając małe doświadczenie z nowym zawodzie?
06/08/2020

Jak zmienić ścieżkę kariery, mając małe doświadczenie z nowym zawodzie?

Jak zmienić ścieżkę kariery, mając małe doświadczenie z nowym zawodzie?

Nietrafione studia, przypadkowe miejsce pierwszej pracy, nielubiany szef – powodów ku temu, by zmienić zawód może być wiele. Jeżeli ten opis jest Ci znajomy zobacz, w jaki sposób się do tego zabrać. Jakie kroki podjąć, aby już za jakiś czas cieszyć się z satysfakcjonującej pracy?

Nie każdy wybór niesie ze sobą pożądane konsekwencje. Wybór studiów czy miejsca pierwszej pracy w wielu przypadkach bywa rozczarowujący. Na szczęście nie musisz tkwić w zawodzie, który nie spełnił Twoich oczekiwań. Zawsze możesz się przekwalifikować i spróbować sił w innej profesji. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które Ci w tym pomogą. Zaczynamy!

Odśwież CV, by nadać mu atrakcyjny wygląd

Nie mając zbyt dużego doświadczenia w zawodzie, na który chcesz się przekwalifikować, możesz mieć problem z przygotowaniem listu motywacyjnego i Curriculum vitae. Jeśli zastanawiasz się, jak napisać CV, kreator CV na stronie https://cveasy.pl ułatwi zaktualizowanie swoich danych zawodowych i nadanie im atrakcyjnej szaty graficznej.

Zwiększ atrakcyjność CV za pomocą kursów internetowych

Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na kursy internetowe, dzięki którym zbliżysz się do upragnionej profesji. Dla potencjalnego pracodawcy będzie to znak, że czynisz kroki w kierunku zwiększenia swoich kompetencji i jesteś zdeterminowany, aby Ci się to udało. Istnieje wiele platform z kursami online, dzięki którym zdobędziesz kompetencje w zawodzie grafika, programisty, animatora czy specjalisty z zakresu reklamy internetowej. Większość z nich wymaga samodzielnych ćwiczeń i czasu poświęconego na rozwijanie umiejętności.

Zgłoś się na wolontariat lub staż

Wolontariat lub staż może być dobrą sposobnością do lepszego poznania środowiska, w którym zamierzasz pracować. W ten sposób zbliżysz się do osób znanych i cenionych w branży, poznasz specyfikę pracy i działań. Sprawdzisz się w bezpośredniej pracy i przekonasz się, czy konkretny zawód jest dla Ciebie. To świetne rozwiązanie na początek. Nie zrażaj się, pamiętaj: każdy jakoś zaczynał.

Przeczytaj  Plotki i pomówienia w pracy

Wykorzystaj sieć kontaktów

Początki bywają trudne. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zahaczyć się w nowej dla siebie branży, nie wahaj się wykorzystać własnej sieci kontaktów. Kto wie, może koleżanka ma znajomą, która z powodzeniem w niej działa, a ojciec kumpla prowadzi firmę właśnie w tej dziedzinie? Szczęściu trzeba pomóc! Wykorzystaj swoją sieć kontaktów do tego, aby zbliżyć się do branży, na której Ci zależy. Bądź aktywny w Internecie, świadomie kreuj swój wizerunek i daj się poznać z jak najlepszej strony.

Bierz udział w branżowych konferencjach i targach

Na nich spotkasz osoby z Twojej przyszłej branży. W ten sposób możesz zdobyć cenne informacje z pierwszej ręki, zyskać nowe kontakty i być bliżej centrum wydarzeń. Prelekcje i konferencje to także dobry sposób do poszerzania wiedzy w dziedzinie, która Cię interesuje.

Bądź gotów zacząć na nowo

Musisz mieć w sobie gotowość, aby zacząć wszystko na nowo. Przełamać strach związany z wyjściem ze strefy komfortu zdecydowanie jednak warto. To Twoje życie i tylko od Ciebie zależy, jak daleko zajdziesz w swojej zawodowej karierze. Ma to z kolei wpływ na Twoją satysfakcję z wykonywanych zajęć, poczucie zadowolenia z życia, wynagrodzenie pozwalające żyć na określonym poziomie, bezpieczeństwo finansowe i przyszłość.