Jak znaleźć odpowiednią drukarnię w Warszawie? - KS Service
+
KSSERVICE

Jak znaleźć odpowiednią drukarnię w Warszawie?

Jak znaleźć odpowiednią drukarnię w Warszawie?
22/02/2022

Jak znaleźć odpowiednią drukarnię w Warszawie?

Jeśli ktoś zamierza zlecić druk, to będzie musiał skorzystać z usług drukarni. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem drukarni, nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Jest wiele kwestii, na które trzeba zwracać uwagę przy wyborze usługodawcy. Znaczenie ma zakres oferowanych usług poligraficznych, cennik, jakość druku, termin realizacji zlecenia, fachowe doradztwo, nienaganna obsługa. Jeśli współpraca z drukarnią ma być udana, to warto poświęcić nieco czasu na jej zweryfikowanie w celu znalezienia najkorzystniejszej oferty.

Co ma znaczenie przy wyborze drukarni?

Nie każda drukarnia w Warszawie jest godna polecenia. Na rynku znajduje się wielu usługodawców, ale skorzystanie z usług pierwszej lepszej firmy nie będzie dobrym wyborem. Należy sprawdzić, czy drukarnia jest w stanie zrealizować konkretny rodzaj zlecenia. Trzeba się upewnić, czy usługodawca zajmuje się osobiście drukiem, czy też może tylko pośredniczy i wykonuje zlecenie u kogoś innego. Inna drukarnia sprawdzi się w przypadku drukowania magazynu, czasopisma, katalogu, broszury, materiałów reklamowych. Trzeba też mieć na uwadze to, że mała drukarnia nie będzie w stanie zrealizować w terminie dużego zamówienia, bo nie pozwolą jej na to moce przerobowe. Sprawdzić trzeba to, jakim sprzętem dysponuje, jakich używa technologii druku. Istotne jest to, aby w drukarni była większa liczba maszyn, bo w razie awarii nie będzie trzeba martwić się opóźnieniami w druku. Sprawdzić należy również godziny pracy drukarni, czy działa tylko na jedną zmianę, czy też może całodobowo. Dla klienta znaczenie powinno mieć także to, czy drukarnia wdrożyła automatyczny system przyjmowania plików, umożliwia ich akceptację przez Internet. Wszystko to stanowi duże udogodnienie dla klienta, pozwala mu zaoszczędzić czas i pieniądze.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania drukarni?

Podczas wybierania drukarni w Warszawie należy mieć na uwadze to, czy maszyny używane w firmie są odpowiednie do drukowania konkretnego rodzaju materiałów. Zweryfikować należy ich możliwości techniczne. Inwestora powinno interesować to, czy drukarnia pracuje z wieloma producentami papieru, jakie świadczy usługi dodatkowe, czy realizowała podobne zlecenia i jakie uzyskała efekty. Znaczenie ma elastyczna oferta, indywidualne podejście do klienta. Profesjonalna drukarnia będzie oczekiwać od klienta przedstawienia szczegółowej specyfikacji, czyli określenia rozmaitych parametrów technicznych dotyczących trenowanej technologii druku. Powinna również zapewniać fachowe doradztwo. Drukarnia powinna odpowiedzieć rzetelnie na wszystkie pytania zadane przez klienta, rozwiać jego wątpliwości. Istotne są także kwestie dotyczące dostawy, sposobu pakowania materiałów. Sprawdzić trzeba to, czy drukarnia używa odpowiedniego papieru. Powinna ona doradzić w kwestii jego wyboru, aby został jak najlepiej dobrany do rodzaju drukowanych materiałów. Zadbać należy o odpowiednią gramaturę papieru i jego klasę. Zawsze powinno się poprosić o próbki różnych papierów. Bardzo ważne jest także to, aby drukarnia dala pisemne potwierdzenie ustaleń.

Przeczytaj  Zdrowe i szybkie jedzenie do pracy