Jak znaleźć pracę bez pośredników? - KS Service
+
KSSERVICE

Jak znaleźć pracę bez pośredników?

Jak znaleźć pracę bez pośredników?
25/01/2021

Jak znaleźć pracę bez pośredników?

Decyzja o podjęciu pracy za granicą nikogo już nie zaskakuje. Na taki krok decyduje się wiele osób, w różnym wieku i dysponujących bardzo różnym wykształceniem czy doświadczeniem zawodowym. Najtrudniejszym krokiem jest znalezienie dobrej i, co najważniejsze, uczciwej oferty pracy, oczywiście najlepiej bez pośrednictwa.

Praca bez pośredników – uwaga na oszustów!

Zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym, nie brakuje oszustów i wszelkiego typu wyzyskiwaczy, którzy żerują na ludzkiej niewiedzy i naiwności. Bardzo często słyszymy przecież, że ktoś został zwabiony do rzekomo lukratywnej pracy, która na miejscu okazała się zwykłym niewolniczym obozem. Jeszcze gorszą wiadomością jest to, że ktoś wyjechał za granicę w celach zarobkowych i słuch po nim zaginął.

Praca bez pośredników za granicą jest świetną opcją dla osób, które nie widzą możliwości rozwoju zawodowego i ekonomicznego w swoim zawodzie w kraju. Niemiej jednak przy szukaniu zagranicznych ofert pracy bez pośredników, należy zachować szczególną ostrożność.

Jak (nie)szukać pracy bez pośredników?

Stwierdzenie, że najwięcej ofert pracy dostępnych jest obecne w Internecie, nie będzie w żaden sposób odkrywcze. Oczywiście, aby znaleźć uczciwą i zadowalającą ofertę, należy poświęcić tej czynności trochę czasu. Niezwykle ważne jest, aby przeczesując oferty pracy wybierać te, w których pracodawca udostępnia wszystkie konkretne dane o firmie. Dzięki temu, działalność takiego pracodawcy będziemy mogli przeanalizować także na innych stronach internetowych.

Przysłowiowa czerwona lampka powinna zaświecić się w momencie, gdy rzekomy pracodawca żąda od nas przesłania dokumentów, które wedle prawa nie są konieczne do podpisania umowy o pracę, albo gdy prosi o wpłacenie pewnej kwoty, na przykład za transport, która po dotarciu na miejsce zostanie mu zwrócona. W takich sytuacjach można być niemal pewnym, że nikt po nas ani nie przyjedzie, ani nie zwróci nam pieniędzy.

Przeczytaj  Nowa praca - jak się zaaklimatyzować

Praca bez pośredników – wady i zalety

Pośrednictwo pracy w pewnym sensie gwarantuje pracownikowi stałość zatrudnienia, regularną pensję, pomoc w załatwieniu mieszkania czy innych spraw na miejscu. Osoby, które korzystają z ofert pośredników pracy, mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów w każdym momencie i w każdej sytuacji.

Niemniej jednak takie wsparcie nie jest prowadzone przez pośredników w ramach wolontariatu. Bardzo często zdarza się, że koszty związane z podjęciem pracy za pośrednictwem danej firmy, są tak wysokie, że jest to dla pracownika zwyczajnie nieopłacalne. Z tego powodu większość osób decyduje się szukać pracy na własną rękę.