Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Jaki iPad wybrać dla dziecka?

Jaki iPad wybrać dla dziecka?

Apple iPad to sprzęt, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Stanowi świetny kompromis pomiędzy smartfonem a laptopem. Od pewnego czasu używany nie tylko w celach rozrywkowych, ale i do nauki przez najmłodszych. Jaki iPad wybrać dla dziecka?

Czy warto kupić dziecku iPad ’a?

Urządzenia mobilne budzą ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Jednak jeszcze wielu rodziców stara się, aby ich maluch jak najpóźniej zaczął korzystać z urządzeń mobilnych. Prędzej czy później dziecko i tak będzie miało kontakt z telefonem, czy tabletem. Tym bardziej że rodzice sami korzystają na co dzień ze smartfonów, laptopów czy komputerów stacjonarnych. Ponadto, tablety są coraz częściej wykorzystywane jako narzędzie edukacyjne. Mnogość aplikacji do nauki np. języka angielskiego czy matematyki sprawia, że rodzice chętniej podejmują decyzję o zakupie sprzętu. Tablety mogą naprawdę wiele nauczyć maluchów, pod warunkiem, że są dopasowane do wieku i służą głównie do nauki, a nie celów rozrywkowych.

Jaki tablet wybrać dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Szukając tabletu dla dziecka, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego gabaryty. Najlepszym wyborem dla najmłodszych będą modele, które mają około 8 cali, a dla starszaków około 10 cali. Urządzenia o takiej wielkości gwarantują wyraźne wyświetlanie treści, są stosunkowo lekkie oraz poręczne, a tym samym łatwe w obsłudze. Ponadto, inne ważne czynniki to:

  • jakość wykonania – dzieci nie są tak uważne, jak osoby dorosłe. W związku z tym sprzęt jest narażony na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania. Warto szukać solidnego i trwałego urządzenia, które nie zepsuje się podczas pierwszego upadku,
  • wydajność – dobry tablet powinien być na tyle wydajny, aby zapewnić płynne i szybkie działanie urządzenia, niezależnie od tego, czy używany jest do nauki, czy w celach rozrywkowych,
  • pamięć – ważna jest zarówno pamięć wbudowana, jak i operacyjna. Ta pierwsza odpowiada za ilość plików. Z kolei druga wartość ma wpływ na wydajność oraz szybkość działania, czas działania.

Niezwykle istotne jest również to, aby tablet był kompatybilny z rysikiem i klawiaturą, które ułatwiają pracę, a także zabawę.

Jaki iPad dla dziecka?

Decydując się na zakup Apple iPad, przede wszystkim zwróć uwagę na wiek swojego dziecka. Mniejszym maluchom w zupełności wystarczą 8-calowe tablety np. Apple iPad Mini, który stworzono z myślą o najmłodszych. Lekka konstrukcja i niewielki rozmiar zapewnią maksymalny komfort użytkowania. Z kolei dla starszych dzieci lepszym rozwiązaniem będą większe modele.

Niezależnie, który model wybierzesz, masz dostęp do Apple Store, gdzie znajdziesz wiele programów do nauki matematyki, fizyki, przedsiębiorczości, a nawet i programowania. Możesz pobrać łamigłówki, puzzle, a także aplikacje do rysowania, dając dziecku ogromną możliwość rozwoju swoich pasji. Maluchy mogą grać w gry edukacyjne, które rozwijają wyobraźnię, uczą nieszablonowego myślenia, czy dedukcji. Każda z aplikacji ma za zadanie zainteresować pociechę, wzbudzić ciekawość, a jednocześnie przekazać wiedzę, która pozwoli zdobyć nowe umiejętności.

Aby zapoznać się z naszą ofertą, zapraszamy na stronę https://idream.pl/ipad.html


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *