Jakie zdjęcie wybrać do CV? - KS Service
+
KSSERVICE

Jakie zdjęcie wybrać do CV?

Jakie zdjęcie wybrać do CV?
11/11/2016

Jakie zdjęcie wybrać do CV?

Dobrezdjęcie w CV przykuwa uwagę i jest jednym z elementów budowania przez kandydata swojego profesjonalnego wizerunku. Owszem, decyzja o zatrudnieniu niepowinna mieć nic wspólnego z wyglądem danej osoby, ale w praktycejest inaczej.

Są kraje, gdziezdjęcie w CV nie jest mile widziane. Jest to Wielka Brytania, StanyZjednoczone oraz Australia, gdzie mocno obawiają się oskarżeń odyskryminacje. W Polsce jest jednak zdecydowanieinaczej. Bardzoczęsto jest wręcz tak, że CV, w którym nie ma zdjęcia, jest odrazu skreślane przez pracodawcę, ponieważ staje się wtedy jedyniezbiorem informacji, które nie wywołują żadnych emocji. Zdjęcie wpołączeniu z pozostałymi danymi rodzą pewne skojarzenia i tylkood nas zależy jakiego rodzaju one będą.

 Dlatego też wartopamiętać, że jeżeli aplikujemy do miejsca z branży obsługiklienta, w którym będziemy rozmawiać z wieloma osobami i naszaotwartość będzie czymś niezwykle istotnym, to warto do CVdołączyć zdjęcie w kolorze, na którym to mamy szeroki uśmiech.Jeśli aplikujemy na stanowisko wysokiego szczebla, wskazane jestposiadać zdjęcie w marynarce, gdzie nasz uśmiech powinien byćjedynie lekko zarysowany. 

 Nie ma żadnego znaczenia po którejstronie zdjęcie będzie się znajdowało, byle nie zajmowałoznacznej ilości strony. Najważniejsze, by twarz i oczy były dobrzewidoczne, a sama fotka wyraźna. Unikaj tych, na którychprezentujesz całą sylwetkę, natomiast twarz nie widać dobrze.Najlepsze są zdjęcia, na których widać samą buźkę lub twarz iramiona. Cieple kolory Twojego ubioru ożywią zdjęcie i tymsamym CV, pamiętaj! Gdy będziesz tylko na biało lub czarno, to niebędzie to wyglądać dobrze. Celuj w błękit, grafit, żółć –najlepiej bez kropek, pasków i napisów. 

Fatalnym pomysłemjest zamieszczanie zdjęć źle oświetlonych, na innym tle niżjednolite i z innymi osobami lub zwierzętami. Może to zaskakiwać,ale naprawdę zdarzają się zdjęcia w parach lub kimś amatorskowyciętym z fotografii. Zdecydowanie jest to zabronione. Na fotcemożesz być tylko Ty. Wszelkie zdjęcia artystyczne, wprzyciemnianych okularach, z imprez, wakacji, dziwnymi minami,wyzywającym stroju czy w pozycji leżącej zostaw na inne okazje. 

Przeczytaj  Jak traktować szefa, który jest od Ciebie młodszy?

We wszystkim należy zachować stosowny umiar – zdjęcialegitymacyjne, na których zazwyczaj wyglądamy pochmurnie, równieżnie są dobrym wyborem. Wyśrodkuj to i postaw na eleganckie foto, na którym wzbudzasz zaufanie i wyglądasz jak pewnasiebie, gotowa na wszelkie wyzwania, osoba. Dasz radę, jesteśmypewni!