Na co zwracać uwagę wybierając ofertę pożyczki? - KS Service
+
KSSERVICE

Na co zwracać uwagę wybierając ofertę pożyczki?

Na co zwracać uwagę wybierając ofertę pożyczki?
28/08/2020

Na co zwracać uwagę wybierając ofertę pożyczki?

Wybór odpowiedniej oferty pożyczki nie należy do najłatwiejszych. Wynika to z ogromnej ilości ofert do wyboru, ale też z tego, że niełatwo jest zdemaskować oszustów, a łatwo na nich trafić i przez nich ucierpieć. Szczególnie zagrożeni są seniorzy, którzy naiwnie wierzą w bezpieczeństwo wszystkiego. Na co zwracać uwagę wybierając ofertę pożyczki?

Kwota i termin spłaty

Pożyczka chwilówka to rodzaj pożyczki wybierany najchętniej. Jednak jest też najbardziej ryzykowny. Kwoty takich pożyczek są niewielkie, ale krótki jest też termin na ich spłatę. 1000 złotych to niewiele jak na pożyczkę, ale 30 dni na spłatę całego tysiąca to już niewiele. Takie pożyczki mają to do siebie, że całą kwotę trzeba spłacić od razu, nie ma żadnych rat. Dlatego trzeba zwracać uwagę na wybieraną kwotę i termin spłaty. Należy wybrać taką kwotę, jaka jest potrzebna, nie większą i taki termin, by mieć pewność, że damy radę to spłacić. Najlepiej przeanalizować sytuację finansową i zaplanować sobie od razu moment, kiedy będziemy mieć możliwość spłaty, oczywiście biorąc pod uwagę, że to będzie trochę więcej niż pożyczamy. Z ofertą pożyczek chwilówek zapoznasz się na: https://loanme.pl/poradnik/pozyczki-chwilowki

Oprocentowanie i koszty

Oprocentowanie jest podstawowym kosztem pożyczki. Oprócz niego jednak wiele firm nalicza dodatkowe koszty, które potrafią być naprawdę niemałe. Są to różnego rodzaju odsetki, prowizje czy ubezpieczenia. Ponadto należy zwrócić uwagę na wysokość odsetek za zwłokę. Takie odsetki naliczane są za każdy dzień zwłoki i w przypadku chwilówek kwoty do spłaty potrafią rosnąć bardzo szybko, a trzeba spłacić je od razu całe i stąd biorą się kłopoty. Niestety zdarzają się firmy, które znacznie zawyżają koszty pożyczek i wysokość odsetek, aby zarobić na biednym dłużniku. To nic innego jak lichwiarze, którzy popełniają przestępstwo. Mając z czymś takim do czynienia nie należy absolutnie spłacać pożyczki, tylko zgłosić sprawę na policję.

Przeczytaj  Co nas rozprasza w pracy?

Wszystko, co jest napisane drobnym drukiem

Pisanie drobnym drukiem, od gwiazdek – różne sposoby mają oszuści na ukrywanie ważnych informacji, tak aby nikt nie zwrócił na nie uwagi. Czytajmy więc dokładnie zarówno oferty, jak i umowy przed podpisaniem i uczulajmy na to seniorów, bo właśnie oszuści oczekują, że zwrócimy uwagę tylko na to co dużymi literami, uznając to za najważniejsze, a pominiemy inne drobne druczki i gwiazdki, co obróci się potem przeciwko nam. Nie bójmy się pytać, jeśli czegoś nie zrozumiemy, a przede wszystkim nie wstydźmy się przed bliskimi, że musimy wziąć pożyczkę. To nic złego, wiele osób tak robi, nawet i nasi bliscy, a życzliwe nam osoby podpowiedzą nam uczciwą ofertę.