Pierwszy krok skutecznej rekrutacji - KS Service
+
KSSERVICE

Pierwszy krok skutecznej rekrutacji

Pierwszy krok skutecznej rekrutacji
26/09/2016

Pierwszy krok skutecznej rekrutacji

Pierwszy krok do skutecznej rekrutacji? CV bez błędu

Życiorys, który wysyłamy rekruterowi, nie może zawierać błędów. Mogą one bowiem stać się czynnikiem, który zadecyduje, czy w ogóle zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Poniżej prezentujemy kilka dość często popełnianych błędów, których warto unikać.

 

Błędy językowe

Być może jest to „oczywista oczywistość”, ale należy pamiętać, aby w naszym CV nie pojawiły się błędy ortograficzne, stylistyczne czy gramatyczne. Pracodawca widząc taki błąd, może od razu odrzucić naszą aplikację. Jeśli nie byliśmy w stanie sprawdzić jednego słowa, nie będąc pewnym pisowni, to potencjalny szef może obawiać się o to, jak będziemy wykonywać bardziej odpowiedzialne zadania i podejmować decyzje, gdy nie mamy w danej kwestii stuprocentowego przekonania.

 

Nieodpowiednie zdjęcie

Coraz częściej pracodawcy podążając za zachodnim trendem, nie wymagają, aby do CV dołączać zdjęcia. Jednakże jeśli zdecydujemy się zamieścić zdjęcie do życiorysu, pamiętajmy, że będzie ono naszą wizytówką. Nie powinniśmy zatem zamieszczać zdjęć z wakacji czy imprezy. Dodatkowo dobrze, aby zdjęcie było dopasowane do stanowiska, na które aplikujemy. Zatem do działu księgowości zdjęciem lepszym będzie zdjęcie w stroju formalnym, natomiast do działu kreatywnego możemy pozwolić sobie na zdjęcie bardziej nietypowe.

 

Jedno CV na wiele stanowisk?

Często szukając pracy, rozsyłamy swoje CV do wielu pracodawców naraz. Jednak nie wszyscy szukają pracownika o profilu, który nakreśliliśmy w życiorysie. Dobrą praktyką jest stworzenie kilku wersji CV, które w zależności od wymagań na dane stanowisko, będą eksponowały nasze atuty. Ponadto pracodawca widząc odpowiednio przygotowany biogram, spojrzy przychylniej na naszą aplikację.

 

Dbałość o detale

Aby przejrzenie CV było dla rekrutera przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem, warto zadbać o drobne szczegóły, które na pewno spowodują, że nasze szanse na rozmowę rekrutacyjną zwiększą się. Takie czynniki jak odpowiedni, przejrzysty font, format zapisanego dokumentu, czy kolorystyka dobrane odpowiednio mogą okazać się języczkiem u wagi podczas procesu rekrutacyjnego. Tu również, jak w przypadku zdjęcia, na większą swobodę mogą pozwolić sobie osoby, które aplikują do działu kreatywnego i chcą się wyróżnić na tle innych kandydatów. – See more at: http://ksservice.pl/blog/kandy…

Przeczytaj  Pięć sposobów na przetrwanie z toksycznym współpracownikiem