Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Praca za granicą – jak stworzyć CV po angielsku?

Praca za granicą – jak stworzyć CV po angielsku?

Wiele osób wyjeżdża rozwijać swą karierę zawodową za granicę, szczególnie do krajów anglojęzycznych.
Zanim jednak znajdziemy tam odpowiednią pracę, musimy stworzyć CV w obcym języku. Jak napisać CV po angielsku?

Stworzenie profesjonalnego, spełniającego wszelkie normy CV, jest dla wielu osób niemałym wyzwaniem. A co dopiero, kiedy musimy zrobić to w języku obcym? Wyjazd do pracy za granicę już chyba nikogo nie dziwi. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na taki właśnie krok. Powodów może być wiele. Wśród najczęściej występujących wymienić możemy choćby lepsze zarobki, czy atrakcyjniejsze perspektywy na szczęśliwe życie. Wielu ekspertów, a także doświadczonych już emigrantów radzi, by jeszcze przed przeprowadzką, znaleźć pracę w nowym miejscu zamieszkania. W tym celu jednak jesteśmy zmuszeni do stworzenia naszego CV w języku angielskim. Sprawdźmy więc, o czym powinniśmy przy tym pamiętać. 

Praca za granicą — co powinno być w CV?

Cv zarówno w naszym kraju, jak i za granicą, a co nas najbardziej interesuje, w Anglii, spełnia takie samo zadanie. Jest to swego rodzaju zawodowa wizytówka. Warto jednak wiedzieć, że standardy dotyczące układu oraz zawartości dokumentów nieco się różnią. Z tego też powodu, należy zapoznać z informacjami dostępnymi tutaj, by mieć świadomość, jakie normy powinno spełniać dobre CV, które pomoże znaleźć nam zatrudnienie na Wyspach Brytyjskich. 

Tworząc swe pierwsze CV anglojęzyczne, powinniśmy wiedzieć przede wszystkim, czego w nim NIE powinno być. Co ciekawe, w Anglii w dokumencie tym nie umieszczamy naszego zdjęcia oraz daty urodzenia. Może być to szokujące, szczególnie że w naszym kraju fotografia jest raczej pożądanym elementem CV. Ma to jednak swój cel. Dzięki temu ogranicza się bowiem dyskryminację wiekową oraz ze względu na wygląd, co jest bardzo dużą zaletą. 

Jak napisać CV po angielsku? 

W celu stworzenia przejrzystego CV w języku angielskim najlepiej skorzystać po prostu z dostępnych w internecie kreatorów. Pisząc naszą zawodową wizytówkę, skupimy się dzięki temu na samej treści, a nie na stronie wizualnej. Estetyka jest bowiem w tym przypadku naprawdę istotna, a szablony udostępniane w takich aplikacjach, pozwolą nam zadbać, by CV prezentowało się profesjonalnie. 

Kreatory CV są rozwiązaniem niebywale praktycznym. W aplikacjach tych można bowiem tworzyć wizytówki w wielu językach. Dzięki temu, nawet jeśli nasz angielski nie jest zbyt dobry, możemy bez problemu napisać bezbłędne CV. Warto przeczytać ten dobry artykuł, by dowiedzieć się więcej. 

Podstawa to język — CV po angielsku bez błędów 

Nie oszukujmy się. Jeśli chcemy znaleźć pracę w Anglii, nasze CV musi być napisane bezbłędnie pod względem językowym. To konieczność, dlatego też musimy tego dopilnować. Dotyczy to zarówno osoby, które posługują się angielskim biegle, jak takiej, która zna jedynie kilka słów. W końcu nie mamy ograniczeń czasowych dotyczących pisania CV. Możemy przy tym czerpać z dowolnych źródeł, które będą nam pomocne. Co więc pomyśli sobie o nas pracodawca, jeśli w CV zobaczy same błędy? W dzisiejszych czasach po prostu tak nie wypada. Postarajmy się więc pisać zwięźle i poprawnie. 

Umiejętności w CV 

Umiejętności stanowią jedną z najważniejszych części CV. W Anglii brane są one bowiem pod uwagę właściwie na równi z naszym wykształceniem, czy ukończonymi kursami. Powinniśmy więc rzetelnie podejść do spisania naszych umiejętności. W naszym kraju dzielimy je na miękkie i twarde. W Wielkiej Brytanii natomiast na takie, które są związane bezpośrednio ze stanowiskiem, na jakie aplikujemy, umiejętności uniwersalne, a także te, które nabyliśmy w innej pracy, ale możemy wykorzystać je również w innej. 

undefined

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *