Program do wypełnienia PIT-u online w 2020. Co warto wiedzieć? - KS Service
+
KSSERVICE

Program do wypełnienia PIT-u online w 2020. Co warto wiedzieć?

Program do wypełnienia PIT-u online w 2020. Co warto wiedzieć?
12/02/2020

Program do wypełnienia PIT-u online w 2020. Co warto wiedzieć?

Choć Ministerstwo Finansów już w ubiegłym roku wycofało wymóg samodzielnego wypełniania PIT-u, osoby chcące skorzystać z ulg podatkowych lub oddać 1 procent swojego podatku na cele charytatywne nadal muszą samemu wypełnić deklarację. Mogą zrobić to ręcznie, używając papierowych formularzy dostępnych w każdym urzędzie skarbowym. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem okaże się jednak wypełnienie tegorocznego PIT przez Internet. Co zyskamy decydując się na ten krok? Jakie korzyści wiążą się z rozliczeniem internetowym zeznania podatkowego za 2020?

  1. Rozliczenie pit przez internet. Jak to zrobić?
  2. Wypełnienie PIT online. Dlaczego warto?
  3. PIT online w 2020 roku. Jak wybrać program?

Rozliczenie pit przez internet. Jak to zrobić?

By rozliczyć PIT online za 2019 rok, należy najpierw przygotować niezbędne w tym celu dokumenty – ubiegłoroczną deklarację oraz formularze PIT-11 lub inne, które będą świadczyły o osiągniętych w 2019 dochodach. Jeśli decydujemy się na metodę internetową, następnie wystarczy otworzyć stronę programu do wypełniania PIT-ów (o tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze, opowiemy w ostatnim akapicie) oraz wypełnić poszczególne pola formularza zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Nasze zadanie się na tym kończy, bo program sam dokona wszystkich obliczeń, a następnie wygeneruje dla nas druk PIT-36 online.

Wypełnienie PIT online. Dlaczego warto?

Wypełnienie PIT online w 2020 roku warto wykonać za pomocą programu komputerowego z wielu powodów. Najważniejsze argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem to przede wszystkim:

  • wygoda – nie musimy wypełniać papierowego druku (co wiąże się z ryzykiem popełnienia literówki i koniecznością powtórzenia);
  • oszczędność papieru i tym samym kwestie związane z ochroną środowiska);
  • łatwość – dzięki programowi wypełnić PIT-36 czy PIT-37 online mogą nawet osoby bez elementarnej wiedzy z zakresu przepisów fiskalnych;
  • uniknięcie pomyłek w obliczeniach – te dokonywane są przez program;
  • uniknięcie wizyty w urzędzie skarbowym – program może przesłać wypełnioną deklarację bezpośrednio do systemu fiskusa, a dla nas wygeneruje UPO – urzędowe poświadczenie odbioru.
Przeczytaj  Czy mogę zostać przywrócony do pracy?

PIT online w 2020 roku. Jak wybrać program?

Wygoda i skuteczność złożenia PIT-u elektronicznego zależy przede wszystkim od tego, jakie funkcje będzie posiadał program. By uniknąć ewentualnym problemów, warto wybrać aplikację, która przy obliczeniach weźmie pod uwagę na przykład aktualnie obowiązujące progi podatkowe oraz posiada funkcję odliczania ulg na dziecko i innych.

undefined