Rozmowa kwalifikacyjna - jak się ubrać? - KS Service
+
KSSERVICE

Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać?

Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać?
27/09/2016

Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać?

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? To pytanie tylko z pozoru wydaje się mało istotne. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca oceni Cię w trakcie kilku pierwszych sekund. Takie pierwsze wrażenie jest ciężko zmienić. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, jak wyglądamy i jak prezentujemy swoją osobę.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinniśmy być ubrani skromnie, schludnie i elegancko. Nie chodzi oczywiście o wystąpienie w kreacji wieczorowej czy szytym na miarę garniturze. Dobrze jest ubiór wyważyć i dopasować do stanowiska. Ważne jest też założenie takiego stroju, w którym czujemy się komfortowo i wyglądamy atrakcyjnie.

Jednym z grzechów kandydata jest założenie brudnych lub niewyprasowanych ciuchów.

Kolejnym błędem popełnianym przez kandydatów, a raczej kandydatki jest zbyt mocny makijaż, wyzywający ubiór, za krótka spódniczka, zbyt wysokie obcasy lub artystyczny nieład na głowie i kontrowersyjny kolor włosów. Jeśli przyjdziesz na rozmowę w fioletowym irokezie i obcisłej mini, możesz zapomnieć o posadzie. Mimo, że niektórzy pracodawcy doceniają oryginalność i nietuzinkowość, prawdopodobnie nie będą chcieli, by kontrowersyjnie wyglądająca osoba reprezentowała jego firmę.

Zwłaszcza jeśli ubiegamy się o pracę w korporacji, nie powinniśmy się wyróżniać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dowiedz się jakie pytania pojawiają się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Przeczytaj  Pracownik może powstrzymać się od pracy, ale kiedy?