Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

W jakich okolicznościach sprawdzi się zamek na kod?

W jakich okolicznościach sprawdzi się zamek na kod?

Coraz popularniejszy w wielu miejscach zamek na kod to opcja skuteczna i prosta w działaniu. W celu uzyskania dostępu do wnętrza danej przestrzeń konieczna jest znajomość specjalnego kodu. To godne polecenia rozwiązanie, co powinno nas skłaniać do poznania go bliżej.

Zasada działania zamków na kodZamek na kod jest idealnym wyborem wszędzie tam, gdzie w cenie jest prostota i szybkość obsługi. Chcąc dostać się na dany teren, konieczna jest znajomość kodu PIN, który otworzy nam drzwi. Wspomniany kod może mieć różną ilość znaków, co jest uzależnione od modelu drzwi. Zazwyczaj jednak spotykany jest 4 cyfrowy kod PIN. Sama klawiatura zamka to zazwyczaj 12 klawiszy i jej wygląd jest nieco zbliżony do tej znanej z telefonów. Kod dostępu jest ustalany przez administratora i ma to miejsce poprzez personalne programowanie każdego z zamków wprost z poziomu klawiatury. Są też modele, gdzie odbywa się przy użyciu aplikacji lub systemu.

Zalety korzystania z zamków na kodZamek na kod daje możliwość ustalenia sekwencji, którą można zapamiętać i jednocześnie nie daje to możliwości otwarcia drzwi osobom postronnym. Istnieje tu również możliwość zdalnego modyfikacji zdalnej sekwencji liczb, co jest optymalnym rozwiązaniem stosowaniu wynajmu krótkoterminowego lokali. Zamki na kod mają możliwość bezosobowej obsługi. Jest więc to coraz częściej stosowany paten zamiast tradycyjnych kluczy, które trzeba przecież odbierać w fizycznej postaci. Co więcej, istnieje możliwość programowania zamków do poszczególnych apartamentów wg różnych poziomów dostępu. Sprawdza się to przykładowo przy sprzątaniu pokoi przez personel porządkowy.

Zamek szyfrowy budynkach użyteczności publicznejStosując niniejszy wariant zamów w hotelach, biurach czy innych nieruchomościach użyteczności publicznej efektywnie zarządzamy, kto może wejść bądź nie do danej przestrzeni. Warto w tym przypadku zastosować wariant, który blokuje dostęp do danego pomieszczenia na kilka minut, kiedy to ma miejsce wpisanie błędnego kodu. Dobrym rozwiązaniem jest też dysponowanie zintegrowanymi z zamkami kartami, które stanowią alternatywę dla kluczy np. w hotelach.

Zamek kodowany do domuJeszcze do niedawna zamek na kod był powszechny jedynie w hotelach, czy biurowcach, lecz coraz częściej niniejszy sposób zabezpieczenia wejść jest stosowany przez właścicieli prywatnych posesji i pojedynczych mieszkań. W ten sposób na osiedlach czy w danym bloku określony dostęp można przyznać ekipie budowlanej, czy też firmie sprzątającej. Przy wejściach na posesję zamki na kod są wyposażone w specjalne zabezpieczenia przed działaniem czynników pogodowych.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *