Wyluzuj i nie trać panowania nad emocjami! - KS Service
+
KSSERVICE

Wyluzuj i nie trać panowania nad emocjami!

Wyluzuj i nie trać panowania nad emocjami!
15/12/2017

Wyluzuj i nie trać panowania nad emocjami!

Jesteś nerwusem, któremu trudno o pohamowanie szalejących emocji? Twoje usposobienie wpływa na najbliższe otoczenie? Praca sprawia, że jesteś stale poddenerwowany i nie znasz sposobów na to, by choć trochę się uspokoić? Nic się nie martw, służymy pomocą.

Po pierwsze… Pamiętaj, że zazwyczaj za dużo mówimy, zamiast wcześniej zastanowić się, zanalizować daną sytuację i postąpić racjonalnie. Nie popełniaj tego błędu. Wypowiedzianych słów nie sposób cofnąć, a mogą one zranić, postawić cię w złym świetle i zepsuć wcześniej wykonaną pracę. Zanim powiesz, pomyśl. Banał? W tym tkwi rozwiązanie twoich zmartwień, wiec nie zlekceważ tej prostej, ale jednocześnie najlepszej recepty.

Po drugie… Jeśli ktoś podniósł na ciebie głos, to nie odpowiadaj tym samym, ponieważ najprawdopodobniej skończy się to tylko niepotrzebnym konfliktem, który wprowadzi nieprzyjemną atmosferę w pracy. Na czyjąś złość reaguj spokojem i zachowuj się z rozsądkiem. Jeśli popełniłeś błąd, przeproś. Jeśli masz rację, wskaż dobre argumenty, które do tego przekonają. Ocalisz morale grupy i udowodnisz, że można z tobą spokojnie porozmawiać.

Po trzecie… Wiele osób ma duży problem z przesadnym braniem do siebie wszelkich słów, które padają ze strony innych osób. Zrozum, że nie wszystko co widzisz, jest czołgiem wroga, jak to ktoś mądry kiedyś powiedział. Zwyczajnie, po ludzku, wyluzuj i nabierz dystansu. Ćwicz umiejętność śmiania się z samego siebie i nie przybieraj postawy agresywnej, obronnej. Otwórz się, a nie tylko poprawisz swoje relacje z innymi, ale zaczniesz żyć spokojniej i lepiej.

Po czwarte… Staniesz się wygranym swoich problemów, jeśli nauczysz się perspektywy. Spójrz na samego siebie, a także daną, konkretną sytuację, z dystansem. To tak jakbyś stanął z boku jako osoba niezaangażowana i ze zdrowym osądem ocenił co się właśnie stało. To piekielnie trudne zadanie, ale z całą pewnością do wykonania. Emocje nie mogą z tobą wygrać. Kiedyś się logiką i wygraj z nimi.

Przeczytaj  Coraz więcej chętnych do zmiany pracy

Po piąte… Wykorzystaj przerwę, którą dysponujesz w pracy. Wyjdź na chwilę, przewietrz się, pozwól sobie na spokój i ciszę wokół siebie. Przede wszystkim opuść na krótki moment środowisko, które spowodowało, że trudno opanować twoje emocje. Wróć z nowymi siłami i działaj dalej. Ze spokojem!

Po szóste… Jeśli wiesz, że twoje nerwy wiążą się z destrukcyjnymi jednostkami, z którymi przebywasz, to porozmawiaj o tym z pracodawcą. Z całą pewnością zależy mu na tym, byś pracował najlepiej jak tylko się da, a jeżeli blokują to inne osoby, to możliwe, iż najlepszym wyjściem jest przeniesienie ciebie na inny dział czy do innego pokoju.