3 najpopularniejsze pytania o portfolio - KS Service
+
KSSERVICE

3 najpopularniejsze pytania o portfolio

3 najpopularniejsze pytania o portfolio
27/11/2017

3 najpopularniejsze pytania o portfolio

Portfolio jest zbiorem dokumentów, osiągnięć lub prac, które mają na celu zaprezentować dokonania danej osoby. Na tej podstawie wielu pracodawców podejmuje decyzje czy kandydat do pracy ma odpowiednie umiejętności, by otrzymać propozycję zatrudnienia.

O co może zapytać rekruter podczas przeglądania portfolio?

Po pierwsze… Z którego projektu jest pan najbardziej dumny?

Pytanie zostanie postawione, aby sprawdzić jakie są twoje priorytety podczas wykonywania zlecenia. Da odpowiedź co jest dla ciebie najważniejsze, któremu elementowi działań poświęcasz najwięcej czasu i co stanowi o tym, że jesteś zadowolony z końcowego efektu swojej pracy. Pozwala dobrze sprawdzić jakim jesteś człowiekiem i czy będziesz z pracodawcą nadawał na tych samych falach – czy to co jest istotne dla niego, jest równie ważne i dla ciebie. Jeśli łączy was wizja artystyczna i sposób patrzenia na efekt końcowy, to jest to potężny krok w stronę zatrudnienia. 

Po drugie… Za co pan odpowiadał przy (tym konkretnym) projekcie?

Dla pracodawcy istotny jest zakres odpowiedzialności, który został tobie powierzony. Dzięki temu będzie wiedział jak duże było zaufanie do twoich umiejętności, jakimi sprawami byłeś obarczany, a także który element prezentowanej przez ciebie pracy rzeczywiście należy do ciebie. Może to dla ciebie zadziałać na plus. To czas na to, aby powiedzieć co nie odpowiadało tobie w pracy, którą wykonałeś wspólnie z innymi osobami oraz co jeszcze potrafisz zrobić, ale podczas pracy twoje umiejętności nie były w pełni wykorzystywane.

Po trzecie… Co zmieniłbyś w wykonanych projektach?

To dobry moment na to, aby opowiedzieć co byś zmienił, gdybyś miał taką możliwość, co razi cię w projektach, które wykonywałeś z kimś innym, a także na jakich polach dokonałeś postępu i teraz wykonałbyś to lepiej. Błyśnij kreatywnością i nie obawiaj się przyznać też do błędu – ukaż się jako osoba, który uczy się na błędach, potrafi do nich przyznać i ma pomysł na to, by pracować lepiej. Pracodawca w ten sposób bada czy myślisz konstruktywnie, doskonalisz swoje umiejętności, a także czy potrafisz spojrzeć krytycznie na swoje dzieła. To również informacja czy jesteś w stanie zweryfikować projekty z punktu widzenia klienta, który ma je wykorzystać. Nikt też nie chce mieć w swoich szeregach nieomylnego pracownika, który nic nie chce zmieniać, ponieważ jest to informacja, iż możesz być trudny w codziennej współpracy.

Przeczytaj  Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa? Najważniejsze informacje