7 sposobów na sprawdzenie pracodawcy

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty potencjalnego pracodawcy, pamiętaj, że Ty również masz prawo sprawdzić z kim masz do czynienia. Pozwoli Ci to zminimalizować zagrożenie trafienia na nieuczciwego lub mało poważnego przedsiębiorcę.

Po pierwsze… Sprawdź KRS firmy, zobacz kto jest w jej zarządzie oraz jakie opinie o tych osobach krążą w internecie.

Po drugie… Podpytaj co sądzą o danym przedsiębiorstwie osoby pracujące w konkurencyjnych firmach z tej samej branży. Jeśli masz taką możliwość, to staraj się rozmawiać z ludźmi zaufanymi, którzy nie będą celowo oczerniać pracodawcy, ponieważ to ich rywal na rynku pracy.

Po trzecie… Wiele przedsiębiorstw posiada konta w portalach społecznościowych. To wizytówka firmy, więc sprawdź jak się prezentuje. Odwiedź twittera, facebooka, instagrama i zwracaj uwagę także na komentarze pod postami. Zwróć uwagę jak przedstawiciele firmy reagują na negatywne komentarze oraz czy dbają o wzajemną komunikację poprzez regularne reakcje na wpisy.

Depositphotos_8379895_original.jpg#asset

Po czwarte… Dokładnie przeczytaj stronę internetową firmy. Dowiedz się ilu pracowników zatrudnia, jakie są zasady funkcjonowania i jaka jest jej historia, struktura organizacyjna i możliwości Twojego rozwoju zawodowego.

Po piąte… Poszukaj w internecie artykułów prasowych o interesującym Cię miejscu pracy i odwiedź targi pracy, by zasięgnąć języka. Nie bój się zadawać tam pytań!

Po szóste… Wszystkie te informacje traktuj z pewną dozą rezerwy. Szczególnie ostrożny bądź przy ferowaniu wyroków na podstawie opinii innych osób. Pamiętaj, że nie wszyscy mogą być w tym szczerzy i ich nieczyste intencje mogą bezpodstawnie zepsuć w Twoich oczach opinię nawet solidnego pracodawcy. Daj mu szansę - porozmawiaj z nim. 

Po siódme… Jeśli wszystkie te informacje sprawdziłeś jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną, to nie obawiaj się zweryfikować je u samego pracodawcy. Wyjaśnij, że traktujesz tę ofertę bardzo poważnie, chciałbyś dowiedzieć się jak najwięcej o przedsiębiorstwie, a niektóre informacje wydają Ci się zastanawiające. Porozmawiaj o tym, a być może pracodawca swoimi odpowiedziami da Ci najlepszą odpowiedź na pytanie czy warto inwestować swój czas akurat w to miejsce.Fenster aus Polen