7 sposobów na sprawdzenie pracodawcy - KS Service
+
KSSERVICE

7 sposobów na sprawdzenie pracodawcy

7 sposobów na sprawdzenie pracodawcy
14/11/2016

7 sposobów na sprawdzenie pracodawcy

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty potencjalnego pracodawcy, pamiętaj, że Ty również masz prawo sprawdzić z kim masz do czynienia. Pozwoli Ci to zminimalizować zagrożenie trafienia na nieuczciwego lub mało poważnego przedsiębiorcę.

Popierwsze… Sprawdź KRS firmy, zobacz kto jest w jej zarządzie orazjakie opinie o tych osobach krążą w internecie.

Podrugie… Podpytaj co sądzą o danym przedsiębiorstwie osobypracujące w konkurencyjnych firmach z tej samej branży. Jeśli masztaką możliwość, to staraj się rozmawiać z ludźmi zaufanymi,którzy nie będą celowo oczerniać pracodawcy, ponieważ to ichrywal na rynku pracy.

Potrzecie… Wiele przedsiębiorstw posiada konta w portalachspołecznościowych. To wizytówka firmy, więc sprawdź jak sięprezentuje. Odwiedź twittera, facebooka, instagrama i zwracaj uwagętakże na komentarze pod postami. Zwróć uwagę jak przedstawicielefirmy reagują na negatywne komentarze oraz czy dbają o wzajemnąkomunikację poprzez regularne reakcje na wpisy.

7 sposobów na sprawdzenie pracodawcy

Poczwarte… Dokładnie przeczytaj stronę internetową firmy. Dowiedzsię ilu pracowników zatrudnia, jakie są zasady funkcjonowania ijaka jest jej historia, struktura organizacyjna i możliwościTwojego rozwoju zawodowego.

Popiąte… Poszukaj w internecie artykułów prasowych ointeresującym Cię miejscu pracy i odwiedź targi pracy, byzasięgnąć języka. Nie bój się zadawać tam pytań!

Poszóste… Wszystkie te informacje traktuj z pewną dozą rezerwy.Szczególnie ostrożny bądź przy ferowaniu wyroków na podstawieopinii innych osób. Pamiętaj, że nie wszyscy mogą być w tymszczerzy i ich nieczyste intencje mogą bezpodstawnie zepsuć wTwoich oczach opinię nawet solidnego pracodawcy. Daj mu szansę – porozmawiaj z nim. 

Posiódme… Jeśli wszystkie te informacje sprawdziłeś jeszcze przedrozmową kwalifikacyjną, to nie obawiaj się zweryfikować je usamego pracodawcy. Wyjaśnij, że traktujesz tę ofertę bardzopoważnie, chciałbyś dowiedzieć się jak najwięcej oprzedsiębiorstwie, a niektóre informacje wydają Ci sięzastanawiające. Porozmawiaj o tym, a być może pracodawca swoimiodpowiedziami da Ci najlepszą odpowiedź na pytanie czy wartoinwestować swój czas akurat w to miejsce.Fenster aus Polen

Przeczytaj  Zawód: Specjalista ds. IT