Nie poddawaj się, aplikuj!

Zapewne wielu z Was zastanawia się co robić w sytuacji, kiedy spotka się z powtórnie opublikowanym ogłoszeniem o pracę, na które wcześniej aplikowaliście. Czy warto przesłać swoje CV jeszcze raz?

Przede wszystkim spójrz na to ze zdrowym dystansem. To, że ogłoszenie ponownie pojawiło się w internecie, może świadczyć o tym, że dane przedsiębiorstwo wykupiło pakiet ogłoszeń, które pojawiają się niezależnie od tego czy rekrutacja została zakończona, czy nie. Wiąże się to również z tym, że może im zależeć na tym, by miało ono jak największą liczbę odsłon.

Powody mogą być też dużo bardziej prozaiczne – mogła być to zwykła pomyłka i nieporozumienie pomiędzy rekruterem, a osobą publikującą ogłoszenia. Zawsze możesz upewnić się co do tego wysyłając e_maila z pytaniem lub dzwoniąc na wskazany numer telefonu. Możliwe jednak, że na dane stanowisko spłynęło mniej aplikacji, niż się tego spodziewano i stąd rekrutacja została przedłużona. W tej sytuacji pozostaje Ci wyłącznie czekać, choć najczęściej świadczy to o tym, że żaden z kandydatów nie wyróżnił się na tyle, by pracodawca był ukontentowany z rekrutacji. To z kolei rodzi szansę, którą możesz jeszcze wykorzystać.

Co więc możesz zrobić? Udowodnić, że jesteś zmotywowany i czujesz się najlepszym kandydatem do pełnienia stanowiska, o której się ubiegasz. Napisz grzecznego e_maila, w którym przypomnij o sobie, zwróć uwagę na swoje atuty i zaakcentuj silną motywację do pracy u tego konkretnego pracodawcy. Podkreśl, że czekasz na kolejne etapy rekrutacji, podaj raz jeszcze kontakt do siebie i załącz ponownie CV. W żadnym wypadku nie zostanie to odebrane źle, a skoro może Ci pomóc, to dlaczego nie spróbować? Do odważnych świat należy, także nie obawiaj się śmiało sięgać po to na czym Ci zależy.

Zanim to jednak uczynisz, zastanów się czy Twoje CV jest wystarczająco dobrze skonstruowane. Może wystarczy nanieść kilka zmian, by stało się dużo bardziej atrakcyjne? Przeanalizuj je dobrze, zmień zdjęcie, usuń niepotrzebne informacje i dopisz Twoje umiejętności, które mogą być przydatne. Wyeksponuj atuty.

Powodzenia!