Nie poddawaj się, aplikuj! - KS Service
+
KSSERVICE

Nie poddawaj się, aplikuj!

Nie poddawaj się, aplikuj!
15/11/2016

Nie poddawaj się, aplikuj!

Zapewne wielu zWas zastanawia się co robić w sytuacji, kiedy spotka się zpowtórnie opublikowanym ogłoszeniem o pracę, na które wcześniejaplikowaliście. Czy warto przesłać swoje CV jeszcze raz?

Przedewszystkim spójrz na to ze zdrowym dystansem. To, że ogłoszenieponownie pojawiło się w internecie, może świadczyć o tym, żedane przedsiębiorstwo wykupiło pakiet ogłoszeń, które pojawiająsię niezależnie od tego czy rekrutacja została zakończona, czynie. Wiąże się to również z tym, że może im zależeć na tym,by miało ono jak największą liczbę odsłon.

Powodymogą być też dużo bardziej prozaiczne – mogła być to zwykłapomyłka i nieporozumienie pomiędzy rekruterem, a osobąpublikującą ogłoszenia. Zawsze możesz upewnić się co do tegowysyłając e_maila z pytaniem lub dzwoniąc na wskazany numertelefonu. Możliwe jednak, że na dane stanowisko spłynęło mniejaplikacji, niż się tego spodziewano i stąd rekrutacja zostałaprzedłużona. W tej sytuacji pozostaje Ci wyłącznie czekać, choćnajczęściej świadczy to o tym, że żaden z kandydatów niewyróżnił się na tyle, by pracodawca był ukontentowany zrekrutacji. To z kolei rodzi szansę, którą możesz jeszczewykorzystać.

Cowięc możesz zrobić? Udowodnić, że jesteś zmotywowany i czujeszsię najlepszym kandydatem do pełnienia stanowiska, o której sięubiegasz. Napisz grzecznego e_maila, w którym przypomnij o sobie,zwróć uwagę na swoje atuty i zaakcentuj silną motywację do pracyu tego konkretnego pracodawcy. Podkreśl, że czekasz na kolejneetapy rekrutacji, podaj raz jeszcze kontakt do siebie i załączponownie CV. W żadnym wypadku nie zostanie to odebrane źle, a skoromoże Ci pomóc, to dlaczego nie spróbować? Do odważnych światnależy, także nie obawiaj się śmiało sięgać po to na czym Cizależy.

Zanimto jednak uczynisz, zastanów się czy Twoje CV jest wystarczającodobrze skonstruowane. Może wystarczy nanieść kilka zmian, by stałosię dużo bardziej atrakcyjne? Przeanalizuj je dobrze, zmieńzdjęcie, usuń niepotrzebne informacje i dopisz Twoje umiejętności,które mogą być przydatne. Wyeksponuj atuty.

Przeczytaj  3 najpopularniejsze pytania o portfolio

Powodzenia!