Praca z plecakiem, czyli podróżnik na zatrudnieniu - KS Service
+
KSSERVICE

Praca z plecakiem, czyli podróżnik na zatrudnieniu

Praca z plecakiem, czyli podróżnik na zatrudnieniu
21/02/2017

Praca z plecakiem, czyli podróżnik na zatrudnieniu

Każdy ma swoją wymarzoną pracę albo chociaż mały wymóg, by być szczęśliwym w miejscu zatrudnienia. Dla tych, którzy kochają życie w podróży i najchętniej związaliby swoją przyszłość z dobrą trasą wycieczkową, powstała lista propozycji na przyszłość.

Jasne, jest coś takiego co dumnie brzmi „zawód: podróżnik”, ale nie oszukujmy się, to mały ułamek procenta z ludzi uwielbiających podróżować. Będąc sprytnym można połączyć przyjemne z pożytecznym i odkrywać coraz to nowe zakątki świata, ciągle sumiennie wykonując pracę. Podróże kształcą, uczą, dają nam wartości nieocenione, a co zobaczymy – na zawsze zostanie nasze. Chociażby jako migawki wspomnień.

Pilot wycieczek

Żeby zostać pilotem wycieczek trzeba zdobyć uprawnienia pilota, czyli przejść odpowiedni kurs i zdać egzamin. Wymagana jest pełnoletniość, ukończenie szkoły średniej i dobry stan zdrowia. Po szkoleniu należy odbyć praktykę. Jest to praca w bezpośrednim kontakcie z ludźmi, dlatego też trzeba być otwartym i kontaktowym. Mile widziany jest kurs pierwszej pomocy. Już sama nauka do oprowadzania wycieczek sprawi, że dobrze poznasz dany kraj i jego zwyczaje.

Praca na statku

Podstawowy warunek – brak choroby morskiej. Dalej trzeba przejrzeć oferty z przewoźników i szukać zatrudnienia w swoim zawodzie. Na statku potrzeba kucharzy, barmanów, kelnerów, ratowników, lekarzy, opiekunów do dzieci. Lista jest całkiem spora, wystarczy znaleźć coś dla siebie i udać się w rejs marzeń. Albo sto rejsów.

Praca przy trasach koncertowych

Możliwość obcowania z konkretnym artystą to praca w różnych miejscach i często podróże po całym świecie. Wszystko zależy od naszego szczęścia i jak dobry będzie nasz muzyk. Praca dla oświetleniowców, dźwiękowców i wszystkich osób potrzebnych przy budowaniu wydarzenia, jakim jest koncert. Czasem dobre wykształcenie czy fach w ręku nie wystarczą, trzeba znać odpowiednich ludzi.

Au pair

Decydując się na pracę jako au pair zostaje się, niejako, starszym rodzeństwem dziecka lub dzieci rodziny, która cię zatrudnia. Program jest roczny lub kilkumiesięczny i pozwala poznać życie w danym kraju od każdej strony. Do tego nauka języka obcego, wygodne życie, bo au pair nie zatrudniają rodziny, które na to nie stać, i niezapomniane wspomnienia, a może i znajomość na lata.

Przeczytaj  III edycja IT Career Summit - informatyczne targi pracy. Wejdź do gry o karierę marzeń!

Stewardessa / Stewardess

Już na wstępnie czeka nas kilka ograniczeń, szczególnie fizycznych, które są zależne od konkretnej linii lotniczej. Dotyczy to wzrostu, zarówno kobiet, jak i mężczyzn; muszą się oni prezentować nienagannie. Wymogiem jest też znajomość języków obcych – angielski to abecadło. Zdrowie to podstawa, trzeba mieć dobry wzrok i wytrzymałość oraz łatwość przystosowania się do zmiennych warunków pracy. Jednak to jest właśnie ten zawód, dzięki któremu można, dosłownie, oblecieć cały świat.

Nauczyciel języka angielskiego

By uczyć języka angielskiego, który nie jest twoim językiem ojczystym, musisz legitymować się certyfikatami na wysokim poziomie. Do tego kurs dla nauczycieli też jest mile widziany. Praca dla otwartych i entuzjastycznych ludzi, ponieważ najczęściej wiąże się to z nauką dzieci. Na brak ofert dla nauczycieli języka świata nie można narzekać.

Wolontariusz

Nie oszukujmy się, nie jest to praca dla osób chcących zarobić duże pieniądze. To opcja, gdzie pomagając innym zarabiamy na własne utrzymanie i możliwość pozostania w podróży. Wolontariusz zazwyczaj ma zapewniony dach nad głową, skromne wyżywienie i, czasami, dodatkowe drobne na wydatki. Zdarzają się też kursy językowe i małe wycieczki, jeżeli pozostanie się w danym miejscu dłużej. To wymagająca ale możliwość poznania „od środka” najdalszych zakątków świata, kusi. Pomagając ludziom czy zwierzakom oddajemy im kilka miesięcy z życia, czyli czas, naszą najcenniejszą walutę.

Dziennikarz

Dokumentacja podróży może być potężnym źródłem zarobkowym. Forma może być dostosowana do naszych umiejętności czy potrzeb. Reportaże, fotografie, recenzje, wszystko ma swoją nieopisaną wartość. Ale zarobek z tego nie jest taki oczywisty, trzeba sprawnie posługiwać się piórem lub robić niepowtarzalne zdjęcia. Nie można jednak odmówić, że pieniądze pozyskane z uchwycenia wspaniałego momentu są wartością zdobytą z przyjemnością.

Przeczytaj  Szkolenia sprzedażowe - niezbędne dla dobrego sprzedawcy