Zawody dla miłośników zwierząt - KS Service
+
KSSERVICE

Zawody dla miłośników zwierząt

Zawody dla miłośników zwierząt
21/12/2016

Zawody dla miłośników zwierząt

Twoja miłość do zwierząt przekracza zwykłą potrzebę posiadania w domu czworonoga i uczestniczenia w zbiórkach wspierających schroniska? Chciałbyś swoje życie zawodowe związać z pracą, w której miałbyś stały kontakt ze zwierzakami? Zapraszamy do naszej listy zawodów, która może pomóc ukierunkować twoją zawodową ścieżkę!

Psycholog zwierząt

Osoba pałająca się tym zawodem zajmuje się pomocą w problemach z wychowaniem zwierząt. Niektóre z nich boją się kontaktu z ludźmi, mają traumy związane z brutalnym traktowaniem przez byłych właścicieli, są agresywne, a nawet mają lęki separacyjne. Osobą uprawnioną do pomocy w takich przypadkach jest specjalista po studiach na kierunku zoopsychologia. Co ciekawe, pracuje on nie tylko ze zwierzęciem, ale i jego właścicielem, którego przygotowuje do właściwego zachowania względem pupila z problemami.

Opiekun w schronisku dla zwierząt

Niekoniecznie wiąże się z zatrudnieniem związanym z umową. W schronisku jest także wielu wolontariuszy, którzy realizują się poprzez pomoc zwierzętom, zaś pieniądze nie są dla nich istotne. Nawet jednak ci, którzy pracują na umowę, zazwyczaj zarabiają bardzo niewiele, zaś warunki pracy zazwyczaj są bardzo trudne. Obowiązków jest mnóstwo. To nie tylko karmienie, pielęgnacja i wychodzenie na spacery z czworonogami, ale także aktywne wyszukiwanie domów dla nich, organizowanie zbiórek pieniędzy i poszukiwania ludzi dobrej woli, którzy różnymi środkami mogą pomóc zmniejszyć cierpienie podopiecznych schroniska.

Weterynarz

Praca dla osób po studiach weterynaryjnych. Zawód niezwykle potrzebny, ponieważ pomaga się we wszelkich kłopotach zdrowotnych zwierząt. Często wiąże się z wielkim wysiłkiem fizycznym i psychicznym, pracą w przeróżnych godzinach oraz dużym obłożeniem zwierząt wymagających ratunku. Trzeba mieć mocną psychikę, ponieważ niejednokrotnie zwierzęta umierają na rękach weterynarza lub nawet sam on podejmuje decyzje o ich uśmierceniu.

Pracownik zoo

Najłatwiej otrzymać zatrudnienie w zoo osobom, które mają doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Najczęściej poszukiwani są weterynarze oraz opiekunowie zwierząt. Ta praca niekoniecznie musi wiązać się z bezpośrednim kontaktem z nimi. Zoo to zazwyczaj duża instytucja,  w której jest zapotrzebowanie na osoby sprzątające, pracujące w kasie biletowej czy w administracji. 

Przeczytaj  Czy Ukraińcy mogą uratować polski rynek pracy

Dziennikarz

Praca w czasopiśmie zajmującym się zwierzętami jest stworzona dla osób z lekkim piórem, zdolnościami twórczymi, z energicznym usposobieniem i ciekawością do wszelkich kwestii związanych z pupilami. Trudno wyobrazić sobie, by o zwierzętach pisał ktoś, kto sam nie ich posiada oraz nie są dla niego istotnymi w życiu.

Treser psów

Wymagająca praca dla wszechstronnych osób. Ważna jest nie tylko empatia i serce do zwierząt, ale i wiedza związana z psychologią, metodami oddziaływania na nich oraz ich fizjonomią. Warto także pamiętać, że odpowiednie szkolenia dostosowuje się nie tylko do konkretnej rasy zwierzęcia, ale i jego charakteru. Dlatego też nie będzie przesadą, jeśli tresera nazwie się także zwierzęcym psychologiem. Zwierzęta przygotowuje się do wystaw i konkursów, a także pomaga w trudnych relacjach na linii pupil – właściciel.

Groomer

Stylista zwierząt zajmuje się ich strzyżeniem, kąpaniem oraz ogólną pielęgnacją. Specjalista w tej dziedzinie jest w stanie doradzić w jaki sposób żywić zwierzę, by jego sierść i pazury były w bardzo dobrym stanie oraz w jaki sposób dbać o jego higienę. Pomaga także zwalczyć problemy skórne oraz pasożyty. Najczęściej z usług groomera korzystają właściciele psów rasowych, występujących na przeróżnych konkursach i warsztatach oraz te, który poprzez gęste i liczne owłosienie potrzebują częstej pielęgnacji.