Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Jak rozpocząć pracę kierowcy w Niemczech?

Jak rozpocząć pracę kierowcy w Niemczech?

Coraz bardziej atrakcyjna staje się praca dla kierowców posiadających uprawnienia kategorii C+E w Niemczech. To przede wszystkim wizja stabilnego zatrudnienia na zasadach dostosowanych do konkretnych potrzeb. Poza tym ten segment rynku wyróżnia się także zarobkami znacznie przewyższającymi średnie wynagrodzenie w Polsce. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców ciężarówek czy autobusów podejmuje decyzję, by szukać zatrudnienia u naszych zachodnich sąsiadów. A ofert i pośredników nie brakuje.

Na jakie oferty pracy może liczyć kierowca – Niemcy

Przede wszystkim kierowca Niemcy musi posiadać prawo jazdy kat CE, kod 95 oraz kartę kierowcy. To podstawowe wymagania, by w ogóle szukać zatrudnienia w firmach transportowych za Odrą. Poza tym w ogłoszeniach wskazane są też konieczne dodatkowe umiejętności oraz sam system pracy i wynagrodzenie. Oferty pracy dla kierowców w Niemczech są zróżnicowane przede wszystkim pod względem rodzajów pojazdów ciężarowych. Pojawiają się ogłoszenia na plandeki, wywrotki, chłodnie, cysterny, autotransportery, BDF-y, ruchome podłogi oraz kontenery morskie. Tym samym bez problemu można znaleźć ofertę pracy odpowiadającą konkretnym oczekiwaniom oraz oczywiście umiejętnościom.

Znajdź aktualne oferty pracy na stanowisku kierowcy

Niemieckie firmy transportowe są elastyczne i uwzględniają potrzeby zawodowych kierowców CE głównie mieszkających w Polsce. Oferowane są różne systemy pracy. Bardzo popularny jest rodzaj zatrudnienia od poniedziałku do piątku z wolnymi weekendami. Poza tym wiele osób decyduje się na pracę w systemie 2/2, 2/1, 3/1, 4/1. To oznacza proporcje między tygodniami, gdy realizuje się zadania zlecone przez pracodawcę, a czasem wolnym. Niektórzy podejmują też zatrudnienie z codziennym powrotem na zakwaterowanie. Każda oferta zawiera szczegółowe informacje dotyczące systemu pracy, co ułatwia znalezienie propozycji dostosowanej do preferencji i potrzeb. Oczywiście ważnym aspektem jest wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatki, a także wymagania co do kwalifikacji oraz znajomości języków obcych.

Na rynku funkcjonują firmy, które są pośrednikami i zapewniają wsparcie w poszukiwaniach odpowiedniego pracodawcy. Poza tym że stają się atrakcyjną bazą ofert pracy, to także ułatwiają podpisanie umowy i załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Dla Polaków, którzy stawiają pierwsze kroki, to bardzo ważna pomoc na każdym etapie rekrutacji. Warto zwrócić uwagę, że zostają oni zatrudnieni bezpośrednio na niemiecką umowę o pracę, co gwarantuje stabilność zatrudnienia. Przy tym cały proces rekrutacji jest bezpłatny, a kierowcy otrzymują 100% wynagrodzenia zgodnie z umową. Pośrednicy współpracują jedynie z renomowanymi firmami transportowymi na terenie Niemiec, co zapewnia bezpieczne i stabilne zatrudnienie.

Czy kierowca zawodowy musi posiadać prawo jazdy kategorii C+E?

Koniecznym wymaganiem, by podjąć pracę kierowcy TIR-a w Niemczech, jest oczywiście posiadanie prawa jazdy kategorii C lub C+E oraz kwalifikacji zawodowych, które należy regularnie odnawiać. Dodatkowym atutem jest zdobycie dodatkowych kwalifikacji. To najczęściej kurs ADR. Firmy zwracają też uwagę na biegłą znajomość języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego i polskiego. Kierowca CE posiadający te kwalifikacje może liczyć na różnorodne oferty pracy z jeszcze atrakcyjniejszym wynagrodzeniem. Poza nim przyciągają nowe możliwości zawodowe. Zatrudnienie za granicą, zwłaszcza w Niemczech, to szansa na rozwój oraz okazja do poznania nowego kraju. Dzięki współpracy z agencją pracy można liczyć na bezpieczne warunki, co eliminuje obawy związane z pracą poza Polską.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *