Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Jakie są obowiązki pracodawcy w zakresie szkoleń pracowników?

Jakie są obowiązki pracodawcy w zakresie szkoleń pracowników?

Obowiązkiem pracodawcy jest przygotowanie pracowników do wykonywania powierzonych im obowiązków. Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest więc przeprowadzenie szkoleń, które umożliwią bezpieczne i rzetelne wykonywanie prac. Jakie szkolenia obowiązkowo muszą zostać przeprowadzone przez przedsiębiorcę?

Szkolenie BHP

Jest to szkolenie, które musi zapewnić pracodawca swoim pracownikom – niezależnie od form prawnej przedsiębiorstwa i liczby zatrudnionych osób. Zatrudniony musi zostać poinformowany o zagrożeniach chorobowych i wypadkowych w miejscu pracy. Należy zapoznać go z przepisami i zasadami BHP, którymi musi kierować się podczas wykonywania obowiązków na swoim stanowisku.

Szkolenie powinno zawierać dokładne instrukcje, które umożliwią wykonywanie pracy w sposób bezpieczny dla siebie i innych pracowników, oraz wyjaśniać, jak postępować w sytuacji zagrożenia. Warto pomyśleć o przeprowadzeniu szkoleń BHP w formie online. Wiele firm, które zajmują się prowadzeniem szkoleń, ma w swojej ofercie taką opcję. Aby przekonać się, czego możesz się spodziewać po takim kursie, wystarczy wejść na stronę https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i-uprawnienia-zawodowe/szkolenia-bhp-on-line/.

Instruktaż stanowiskowy

To bardzo istotne szkolenie, które pozwala na zaznajomienie pracownika z zasadami wykonywania powierzonych mu obowiązków na danym stanowisku. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracowników robotniczych, ale również innych, w których narażenie szkodliwe czynniki jest wysokie. Dotyczy to szczególnie nowo zatrudnionych pracowników, a także praktykantów. Instruktaż stanowiskowy ma także duże znaczenie w przypadku osób, które zmieniają stanowisko. Czas trwania oraz tematyka szkolenia uzależniona jest od rodzaju obowiązków, które nakładane są na pracownika. Odbycie szkolenia w tym zakresie powinno być potwierdzone na karcie szkolenia wstępnego, która z kolei dodana jest do dokumentów pracowniczych.

Szkolenia, które umożliwiają bezpieczne wykonywanie obowiązków są regulowane przez Kodeks Pracy. Przeprowadzenie ich w sposób rzetelny to nie tylko nakaz prawny, ale również gwarancja bezpieczeństwa pracowników podczas pracy.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *