Motywowanie przez benefity - KS Service
+
KSSERVICE

Motywowanie przez benefity

Motywowanie przez benefity
16/06/2017

Motywowanie przez benefity

Jak motywować do jeszcze bardziej wytężonej pracy? Szukając inspiracji jak znaleźć najlepsze benefity dla swoich pracowników, warto zajrzeć do innych firm.

Nie każdy z nas potrafi wymyślać wspaniałe rozwiązania, niezależnie od sytuacji. Większość osób potrzebuje chwili zastanowienia, a przede wszystkim dobrej inspiracji. Nawet najlepszy pracodawca, z dobrymi chęciami, ale bez pomysłów, daleko nie zajdzie. Ważne, by umiał czerpać z wiedzy innych i korzystać z rad. Dlatego stworzyliśmy listę najciekawszych benefitów, które doskonale motywują pracowników.

Czasami mała inwencja, proste wsparcie czy ciekawa pomoc mogą sprawić, że wartościowy pracownik zdecyduje się zostać w naszej formie, zamiast przejść do konkurencji. Rywalizujące firmy mogą także oferować wiele dóbr, dlatego trzeba być o ten jeden krok przed nimi i dbać o swoich pracowników każdego dnia.

Google

Pracownicy Google mogą liczyć na wiele korzyści. Warto zwrócić uwagę na pośmiertną pensję, która jest wypłacana rodzinnie zmarłego pracownika przez dziesięć lat. Jej wysokość to 50% zarobków pracownika. Dla pracowników, którzy mają małe dzieci, firma przeznacza dodatkowe pieniądze. Jest to gotówka na posiłki, które rodzic nie może przygotować, ponieważ spędza czas w pracy. Do tego miejsca w pracy na drzemkę, darmowe posiłki oraz transport i łatwo uznać, że Google potrafi wspaniale dbać o swoich pracowników.

Adobe

Dużą sympatią cieszą się dodatkowe dni wolne, które oferuje firma. Oprócz dni urlopowych, które należą się wszystkim pracownikom, Adobe jest zamykane na tydzień dwa razy w roku. Przez to pracownicy mają więcej wolnego w grudniu oraz latem.

Intel

Każdy pracownik, który ma przepracowane w firmie siedem lat, otrzymuje możliwość dodatkowego wypoczynku. Dostaje wtedy dwa miesiące płatnego urlopu, gdzie jest zachęcany do podróżowania, zwiedzania, zrobienia czegoś dla siebie w wymarzonym miejscu. Intel namawia do spełniania się jako świadomi podróżnicy.

Przeczytaj  Działalność gospodarcza: środki na założenie firmy z Unii Europejskiej

WWF

Hasło „Panda Friday” to samo dobro. W każdy piątek firma jest zamknięta, biura są nieczynne, a pracownicy mają po prostu wolne. Mogą zająć się sobą, a wszystko w trosce o zdrowie psychiczne i środowisko, bo przecież ograniczają szkodliwy wpływ używania elektryczności, klimatyzacji i innych czynników.

Spotify

Szwedzki serwis wychodzi naprzód rodzinie i bardzo wspiera potencjalnych rodziców oraz tych, którzy już mają potomstwo. Wyróżnia się ciekawym benefitem – oferuje pieniądze na pokrycie kosztów zawiązanych z zamrożeniem komórek jajowych oraz leczeniem problemów z płodnością.

Nike

Znana przez wszystkich firma także wspiera rodziny, ale w zupełnie inny sposób. Jej pomoc to poważna ingerencja w edukację. Oferują stypendia edukacyjne dla dzieci pracowników, wspierając ich rozwój i przyszłość. Oprócz dbania o najmłodszych zachęcają pracowników, by poszerzali swoje horyzonty i dokształcali się. Pomagają w tym także finansowo.

Microsoft

Firma zadbała o komfortowy dojazd pracowników do miejsc pracy. W tym celu wyposażyła specjalne autobusy w stanowiska komputerowe z podłączeniem do Internetu.

SouthWest Airlines

Firma zasługuje na duże uznanie, ponieważ oferuje swoim pracownikom i ich rodzinom darmowe loty. Nie są one niczym ograniczone, bez dodatkowych opłat czy limitów. Pracownicy SouthWest mogą podróżować samolotami ile i gdzie chcą.