Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Wirus nie powstrzyma wyjazdów do pracy za granicę

Wirus nie powstrzyma wyjazdów do pracy za granicę

Sytuacja na rynku pracy robi się coraz trudniejsza na całym świecie. Rynek pracownika pomału odchodzi do historii. Kolejne obostrzenia i powolne zamrażanie poszczególnych sektorów gospodarek zarówno w Polsce jak i za granicą, powoduje sukcesywne ubywanie kolejnych miejsc pracy. Jednak nie wszystkie branże i kraje będą identycznie dotknięte lock downem. Zobacz w jakich sektorach gospodarki znajdziesz zatrudnienie oraz gdzie za granicą warto szukać zatrudnienia.

Wirus nie zatrzyma wyjazdów za granicę.

Wirus nie powstrzyma wyjazdów za granicę z prostej przyczyny. Strach przed bezrobociem i stagnacją gospodarczą w biedniejszych regionach jest silniejszy od paniki medialnej wywołanej w mediach.

Agencja Zatrudnienia virus

Polacy pomimo zagrożeń nadal chętnie podejmują pracę na zachodzie Europy. Każdego dnia dziesiątki tysięcy osób przemieszcza się w poszukiwaniu pracy. Nie zrażają nas restrykcje sanitarne oraz obowiązkowa, dwutygodniowa kwarantanna, za którą nie otrzymuje się wynagrodzenia. Chętnych nie brakuje, ponieważ praca za granicą to przede wszystkim dwu, trzy, a często czterokrotnie wyższe wynagrodzenie oraz wysoka kultura pracy. Kilkanaście procent naszych rodaków deklaruje chęć podjęcia pracy za granicą w nadchodzących miesiącach. To duży wzrost rok do roku. Na wysokości zadania stanęły agencje pracy, które wraz z pracownikami jadą na tym samym wózku. Agencje zapewniają pracownikom bezpłatne testy na koronawirusa, pomoc w zapewnieniu bezpłatnego zakwaterowania na czas kwarantanny. Dodatkowo spełniają wszystkie obostrzenia medyczne, zaopatrując pracowników w niezbędne maseczki, rękawiczki oraz ozonowanie środków transportu.

Praca w Niemczech na trudne czasy.

Niemcy są doskonałym miejscem docelowym z racji bliskiej odległości oraz stabilnej i rozwiniętej gospodarce. Zarobki w Niemczech są dwu, trzykrotnie wyższe, przy porównywalnych kosztach życia w Polsce. Rozwinięta gospodarka u naszych zachodnich sąsiadów nie zatrzymuje się i stale potrzebuje nowych rąk do pracy. Zatrudnienia zacznij szukać na portalu praca4u.net, który oferuje oferty pracy za granicę w tym pracę w Niemczech z zakwaterowaniem. Obecnie największe zapotrzebowanie jest w zawodach:

  • opiekunki osób starszych
  • lekarze, pielęgniarki
  • informatycy do pracy zdalnej
  • pracownicy produkcyjni
  • pracownicy magazynowi
  • sezonowi pracownicy do prac w rolnictwie oraz leśnictwie.

Niemcy są doskonałym miejscem na podjęcie pracy z dwóch powodów. Po pierwsze rozwinięta gospodarka jako ostatni odczuje negatywne skutki spowolnienia gospodarczego. Po drugie relatywnie niskie koszty życia pozwolą utrzymać się przy chwilowych problemach z pracą lub bezpiecznie wrócić do blisko położonej Polski.

Kolejne zatrzymania gospodarek. Co nas czeka w najbliższym czasie?

Rządzący w wielu krajach zdają sobie sprawę, że niemożliwe jest zatrzymanie wszystkich branż. Ktoś musi przygotowywać żywność, zapewniać transport oraz dbać o nasze zdrowie. Nie wszystkie kraje identycznie pochodzą do lock downów. Nie każda gospodarka wytrzyma przymusowe zatrzymania. Nie każdy kraj ma wystarczający zapas środków pieniężnych by przetrwać nadchodzące pertrubacje gospodarcze.

Nadchodzący kryzys na polskim rynku pracy pogłębi się wiosną 2021 roku gdy pracodawcy będą zwolnieni z przymusu utrzymania stanu zatrudnienia z racji tarcz antykryzysowych. Póki co nie odczuwamy zbytnio zatrzymania gospodarki. Za kilka miesięcy konkurencja na rynku pracy będzie coraz większa. Już teraz rozpocznij poszukiwanie pracy za granicą. Wiosną przyszłego roku przyjdzie nam konkurować znajomością języków obcych oraz doświadczeniem zdobytym na emigracji.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *