10 pokręconych zawodów

W związku z pochmurnymi dniami, które mijają na przemian z zimnymi i wietrznymi, postanowiliśmy nie dać się jesiennej chandrze i poszukać kilku profesji, które mogą wywołać uśmiech na Waszych twarzach. Gotowi? Odpinamy pasy i łapiemy za okoliczne drzewa, by za daleko nie odlecieć!

Po pierwsze... Masturbator zwierząt. Osoba ta zajmuje się pozyskiwaniem nasienia od zwierząt, które to jest wykorzystywane do wielu badań. Pomału ten zawód zamiera, ponieważ są już dostępne dużo bardziej nowoczesne metody pozyskiwania nasienia, jednakże wciąż zdarzają się poszukiwania do tej profesji. Byczo, prawda?

Po drugie... Licznik ryb. Niestety, ta profesja również zaczyna być wypierana przez elektronicznych zastępców. A szkoda, bo jest wprost stworzona dla każdego samozwańczego matematyka. Polega, jak zresztą nazwa wskazuje, na liczeniu ryb. Po co się to robi? W oparciu o obliczenia liczby poszczególnych gatunków ustala się koszty kupna konkretnych ryb, od czego zależy byt rybaków.

Po trzecie... Projektant sukienek dla lalek. Ej, ktoś to musi w końcu robić, prawda?

Po czwarte... Tester zjeżdżalni wodnych. Nie, to nie żart. Śmigasz po zjeżdżalniach, oceniając czy osiąga się na nich odpowiednią prędkość, jakość lądowania czy trudność przejazdu, a na koniec dostajesz za to kasę. Miodzio!

Po piąte... Upychacz pasażerów. Ustawia się taki gagatek przed ludźmi próbującymi wejść do metra i wpycha ich do środka, by każdy mógł pojechać tym transportem, na który ma ochotę. Żaden centymetr powierzchni nie może się przecież zmarnować, wiadomo. Zawód popularny w Japonii. My zastanawiamy się po ilu minutach któryś z pasażerów odwinąłby się upychaczowi, gdyby wprowadzić go w Polsce

Po szóste... Tester chrupkości chipsów. To od niego zależy czy Wasza ukochana przekąska jest wystarczająco chrupka i smakowita. Jest coś nie tak? Chipsy są za miękkie? Musi wtedy wstrzymać produkcję, więc to zawód dla człowieka z charakterem twardym jak głaz!

Po siódme... Nurek od szukania piłeczek golfowych. Golf nie jest jeszcze aż tak popularną dyscypliną sportową w Polsce, ale są kraje, chociażby USA, gdzie jest ukochana przez miliony osób. Wielu też chce mieć tyle kasy co Tiger Woods, więc próbuje swoich sił na wielu polach golfowych. A co z piłeczkami, które lądują w tamtejszych stawach? To zadanie najczęściej należy do nurków.

Po ósme... Tester karmy. Osoba zatrudniona na tym stanowisku sprawdza jakość karmy dla zwierząt. Zapach, skład, kolor, ale i ... smak. Chyba jednak współczujemy.

Po dziewiąte... Projektant biustonoszy. Na oko przecież nie da rady zrobić tego tak dobrze jak przy pomocy modelki, prawda?

Po dziesiąte... Tester gum. Nie, nie jest to zawód związany z motoryzacją. Chodzi o żucie gumy balonowej, by sprawdzić jej smak, zapach i tym podobnych. Spokozawód? Nie do końca. Zęby się psują!