Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

8 zalet pracy jako kierowca taksówki

8 zalet pracy jako kierowca taksówki

Zastanawiasz się nad karierą taksówkarza? Jeśli tylko lubisz jazdę samochodem i dużą swobodę działania – to zawód zdecydowanie dla ciebie. Na brak klientów nie można narzekać – coraz większa świadomość społeczeństwa składnia do zamawiania taksówki nawet po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu. Zwiększony popyt napędził podaż, dzięki czemu ustaliły się dość porównywalne ceny – nie ma więc już mowy o drapieżnym współzawodnictwie między korporacjami. Dodatkowo firmy takie jak Uber, Bolt i FreeNow są rozpoznawalne na całym świecie i klienci mają do nich zaufanie. Jeszcze się wahasz? Sprawdź 8 głównych zalet pracy jako kierowca taksówki. 

Dobre zarobki – w zależności od zaangażowania

Jako taksówkarz możesz naprawdę nieźle zarobić. Wszystko zależy od tego, jak często i w jakich godzinach jesteś gotów jeździć. Najbardziej opłacalna jest taryfa nocna i świąteczna – jest to zarazem okres największego zapotrzebowania na taksówki. Klientów nie brakuje – wiele osób woli taksówkę niż konieczność zachowania abstynencji na imprezie. Z kolei rano jest sporo spóźnialskich, którzy przegapili autobus do pracy a nie mają możliwości jazdy samochodem. Zadowoleni klienci często oferują również napiwki – najczęściej drobne kwoty, lecz po dniówce wychodzi z nich niejednokrotnie niemała suma.

Naprawdę elastyczny czas pracy

W ogłoszeniach o pracę wielu firm znajdziesz wabik w postaci elastycznego czasu pracy – przy czym oznacza on najczęściej, że siedzisz w biurze od rana do wieczora. Tymczasem jako kierowca w ramach usługi Bolt, Uber czy FreeNow, naprawdę sam decydujesz, ile jesteś w stanie jeździć w danym dniu czy tygodniu. Nikt nie zabroni ci więc po prostu zrobić sobie wolnego wieczoru, gdy będziesz czuł się zmęczony, czy zrobienia jeszcze jednego kursu, jeśli danego dnia dopisuje ci kondycja.

Proste metody rozliczania

Kierowanie taksówką to jeden z łatwiejszych biznesów do rozliczenia – o ile obsługujące cię biuro rachunkowe wie, jak się do tego zabrać. Skorzystaj z usług księgowych, które zaproponują ci dedykowaną ofertę – np. możliwość przesyłania faktur drogą elektroniczną i brak limitu ilościowego dokumentów. Sprawdź szczegóły kompleksowego rozliczania kierowców na https://a-zrachunki.pl/uber-bolt-freenow-obsluga-ksiegowa/.

Niskie koszty wejścia do biznesu

Jeśli chcesz zostać kierowcą w korporacji międzynarodowej, takiej jak FreeNow, Uber lub Bolt, w zasadzie nie musisz ponosić żadnych kosztów – jeździsz po prostu własnym samochodem a z dodatkowego wyposażenia musisz dokupić tylko apteczkę, którą większość prywatnych kierowców i tak wozi w aucie na wszelki wypadek, pomimo braku takiego wymogu.

Chłonny rynek – bez obaw o konkurencję

Zwłaszcza w godzinach szczytu, nocami oraz w weekendy łatwo jest zauważyć, że ilość potencjalnych klientów nadal jest większa niż ilość mogących ich obsłużyć kierowców. A chętnych pasażerów ciągle przybywa – coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że warto czasami odpocząć od obowiązków rodzinnego kierowcy i wyluzować się przy lampce wina. To dlatego nie musisz obawiać się konkurencji – rynek przyjmie jeszcze bardzo wielu taksówkarzy, zanim się wysyci.

Brak przełożonego – większa swoboda

W taksówce sam sobie jesteś panem – nie musisz pytać o zgodę na postój, wizytę w kawiarni czy nawet wcześniejsze skończenie dniówki. Sam ustalasz godziny pracy, sam nawet decydujesz, który kurs przyjąć a który odrzucić. To wielki postęp w porównaniu z pracą na etacie, gdzie często bywałeś rozliczany niemal z każdej minuty.

Zero nudy – nowe wrażenia każdego dnia

Jako kierowca Bolt, FreeNow czy Uber, na pewno nie będziesz się nudził – to nie siedzenie przy biurku i codzienne wykonywanie tych samych czynności. Za każdym razem czeka cię nowy kurs, a często również ciekawi pasażerowie, z którymi można porozmawiać w drodze. To świetna praca dla ekstrawertyka znudzonego monotonią pracy na etacie.

Praca dla każdego

Istotny jest również fakt, że taksówkarzem może zostać każdy – mężczyzna i kobieta, student i emeryt, a także rencista, jeśli pozwala na to jego stan zdrowia. Nie mają znaczenia również twoje poglądy polityczne czy ukończony poziom wykształcenia – za kółkiem wszyscy są równi.

Jak każda praca, także i kierowanie taksówką ma oczywiście swoje minusy – należą do nich jazda również w weekendy i święta czy konieczność dość częstego sprzątania samochodu. Plusów jest jednak o wiele więcej, o czym łatwo się przekonać, obserwując rosnącą liczbę taksówek na polskich drogach. A dla klientów to i tak ciągle za mało – masz zatem szansę na rozpoczęcie kariery w przyszłościowym, dobrze płatnym zawodzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *