Agencje pośrednictwa pracy w dolnośląskim. Jak wybrać najlepszą? - KS Service
+
KSSERVICE

Agencje pośrednictwa pracy w dolnośląskim. Jak wybrać najlepszą?

Agencje pośrednictwa pracy w dolnośląskim. Jak wybrać najlepszą?
31/08/2021

Agencje pośrednictwa pracy w dolnośląskim. Jak wybrać najlepszą?

Jeśli właśnie doszedłeś do wniosku, że potrzebujesz wsparcia specjalistów z zakresu HR, to możesz mieć rację. Świadczą o tym takie sygnały, jak coraz większe problemy z rekrutacją pracowników, przedłużający się proces obsadzania wakatów oraz brak odzewu na opublikowane ogłoszenia. W województwie dolnośląskim nie brakuje agencji pośrednictwa pracy, ale jak wybrać tę, z której usług będziesz naprawdę zadowolony? Warto się tutaj kierować kilkoma kryteriami. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule.

Zakres świadczonych usług

Dobrze jest móc nawiązać współpracę z partnerem, który kompleksowo zajmie się sprawami związanymi z szeroko pojętym HR w przedsiębiorstwie. Na dolnośląskim rynku działa coraz więcej agencji pracy, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach – na przykład pozyskują dla swoich klientów pracowników ze Wschodu, rekrutują do pracy na produkcji czy specjalizują się w outsourcingu pracowniczym. Są to oczywiście bardzo potrzebne usługi, natomiast idealnie będzie znaleźć agencję HR, która świadczy je wszystkie.

Tutaj od razu podzielmy się konkretną rekomendacją. Crew For You to firma HR obsługująca klientów z Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego. Jej oferta jest bardzo szeroka i dopasowana do potrzeb przedsiębiorców z dowolnej branży. Warto się z nią zapoznać na oficjalnej stronie internetowej firmy rekrutacyjnej – https://crewforyou.pl.

Opinie o agencji pracy

W dobie Internetu nie ma żadnego problemu z tym, aby w ciągu kilku chwil poznać opinie na temat konkretnych podmiotów, z którymi chcemy nawiązać współpracę. Warto z tego skorzystać, a już szczególnie wtedy, gdy planujemy zatrudnić agencję pracy.

Pozytywne opinie o danej firmie HR zawsze są dobrym prognostykiem, ponieważ pochodzą bezpośrednio od innych pracodawców. Jeśli agencja zbiera wysokie oceny, to można w ciemno założyć, że oferuje to, co najważniejsze – skuteczne działania rekrutacyjne.

Ponieważ jednak istnieje dziś bardzo duże zapotrzebowanie na doradztwo HR oraz usługi pośrednika pracy, to siłą rzeczy na rynku praktycznie z kwartału na kwartał pojawiają się nowe agencje. Nawiązanie współpracy z firmą HR, która nie ma jeszcze żadnych opinii, ponieważ istnieje od niedawna, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem – przede wszystkim straty czasu, który inna, bardziej doświadczona agencja pośrednictwa pracy mogłaby wykorzystać w sposób efektywny.

Przeczytaj  Jak wygląda sytuacja pracujących w Polsce Ukraińców

Doświadczenie w Twojej branży

To bardzo ważne kryterium wyboru agencji pośrednictwa pracy. Firma HR, która ma doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw z Twojej branży nie musi poświęcać dużej ilości czasu na zapoznawanie się ze specyfiką danego sektora.

Agencja rozumiejąca Twój biznes może od razu przystąpić do działania i zbudować zespół specjalistów spełniających oczekiwania klienta, a następnie oddelegować go do firmy przedsiębiorcy w ramach outsourcingu pracowniczego – więcej o tej bardzo popularnej usłudze można przeczytać na stronie https://crewforyou.pl/outsourcing-pracowniczy-wroclaw/.

Znajomość rynków wschodnich

Biorąc pod uwagę kondycję polskiego rynku zatrudnienia jest to ogromny atut agencji HR. Jeśli ma ona doświadczenie w rekrutowaniu pracowników ze Wschodu, zna procedury związane z legalizacją pracy cudzoziemców, a także ma doskonałe rozpoznanie takich rynków, jak ukraiński, białoruski, rosyjski, mołdawski czy gruziński, to zawsze będzie można zlecić jej pozyskanie np. pracowników budowlanych, na produkcję czy do gastronomii.

Ważne jest przy tym, aby agencja świadczyła usługę rekrutacji pracowników z Ukrainy i z szeroko pojętego Wschodu w sposób kompleksowy. Oznacza to, że powinna wziąć na siebie wszystkie obowiązki związane z legalnym zatrudnieniem i zadbaniem o sprawy pobytowe cudzoziemców.

Zwracając uwagę na przytoczone przez nas kwestie wybierz taką agencję HR, z którą będzie Ci się dobrze współpracować, a co najważniejsze będziesz zadowolony z efektów podjętych przez nią działań. Szybko przekonasz się też, jak bardzo Twoja firma potrzebowała wsparcia ze strony profesjonalnego biura pracy.