Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

CV studenta bez doświadczenia – jak powinno wyglądać i co warto w nim zamieścić?

CV studenta bez doświadczenia – jak powinno wyglądać i co warto w nim zamieścić?

Aby móc zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, musimy najpierw postarać się o to, by pracodawca zechciał przyjąć nas na wymarzoną posadę. Pierwszą formą kontaktu na linii firma – potencjalny pracownik jest CV tego drugiego. Jak przygotować swój życiorys, aby umożliwił on nam sprawne zyskanie zatrudnienia w wymarzonej branży?

Jak powinno wyglądać CV studenta?

Rozpoczęcie pracy zawodowej to zawsze wielkie wydarzenie, ale także wyzwanie – szczególnie, gdy pragniemy zaistnieć w branży, do której przygotowywaliśmy się przez cały okres studiów. Chociaż nauka i dyplom ukończenia uczelni ma znaczenie, CV studenta bez doświadczenia wielu osobom utrudnia rozpoczęcie kariery. Jeżeli znajdujemy się w podobnej sytuacji, powinniśmy przede wszystkim skonstruować zwięzły, konkretny życiorys, który pokaże nas z jak najlepszej strony. Dobrym pomysłem jest również zaprezentowanie swojej osoby, na przykład poprzez dodanie rubryki opisującej nasze pasje czy krótkiej informacji, dlaczego wybraliśmy akurat taką ścieżkę kariery. Pamiętajmy jednak, aby dbać o prawdziwość podawanych informacji i nie zwiększać sztucznie naszych umiejętności czy dokonań.

Kursy, wolontariat, warsztaty i wydarzenia branżowe – jak poradzić sobie z brakiem doświadczenia zawodowego w CV?

Jeżeli nie wiemy, jak napisać pierwsze CV studenta, powinniśmy w pierwszej kolejności prześledzić aktualne popularne szablony i inne trendy związane z kreowaniem swojego wizerunku zawodowego. W sytuacji, gdy w polu „doświadczenie zawodowe” nie możemy wstawić zbyt wielu pozycji, dobrą praktyką jest pokazanie przyszłemu pracodawcy, że mimo wszystko udzielaliśmy się i próbowaliśmy swoich sił w branży. Z pomocą przyjdą nam wszelkiego rodzaju konkursy, projekty, praktyki zawodowe, eventy branżowe czy wolontariat, w których braliśmy udział. Przykładowo, jeżeli planujemy rozpocząć pracę w dziedzinie programowania, tworzenie własnych aplikacji czy udział w Hackatonie i tym podobnych wydarzeniach będzie jak najbardziej wartościową wzmianką.

Na co zwrócić uwagę, gdy planujemy napisać pierwsze CV?

Tworząc CV i list motywacyjny na potrzeby pierwszej pracy przede wszystkim starajmy się zachować prostotę i przejrzystość w strukturze tych dokumentów. W przypadku życiorysu przydatną opcją jest możliwość skorzystania z kreatora CV, co pozwoli nam na wykorzystanie eleganckiego, minimalistycznego szablonu. Pod żadnym pozorem nie podajmy w dokumentach informacji nieprawdziwych – pracodawca może je łatwo zweryfikować, a w dodatku sami przedstawimy się jako osoba niegodna zaufania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *