Dlaczego warto pracować w korporacji?

Praca zarówno w małych, jak i większych przedsiębiorstwach niewątpliwie niesie za sobą zarówno plusy, jak i minusy. Ostatnio pisaliśmy o niewielkich firmach. Dziś postaramy się was przekonać, że korporacje mają również wiele do zaoferowania swoim pracownikom.

Po pierwsze… To co dla jednych będzie wadą, dla drugich jest wielką zaletą. Korporacje zazwyczaj są mocno uporządkowane i charakteryzują się tym, że regulamin przedsiębiorstwa jest rzeczą świętą. Dlatego też dla osób ceniących jasno określone warunki i sztywne reguły będzie to bardzo cenne. Nawet jeśli oznacza to trochę więcej papierkowej roboty lub surowszą dyscyplinę.

Po drugie… W pomieszczeniach korporacji niemalże zawsze jest elegancko, ponieważ dbają one o swój prestiż i image. Dobrze ubrani, pachnący ludzie, nowoczesne sprzęty komputerowe, biurka z wygodnymi siedzeniami, tablety czy służbowy telefon to norma. To co dla osób pracujących w tego typu miejscach jest codziennością, dla wielu innych byłoby spełnieniem marzeń o atrakcyjnych warunkach pracy.

Po trzecie… Pracodawcy w dużych przedsiębiorstwach dbają o swoich pracowników. Możesz spodziewać się prezentów na każde święta typu Wielkanoc czy Boże Narodzenie, większą ilość dni wolnych, spotkań integracyjnych, słodyczy czy kawy, a nawet darmowych posiłków lub niewielkiej dopłaty do nich. Niektóre firmy mają jeszcze szereg innych benefitów lub korzystają z działań, które sprawiają, że pracobiorca czuje się dobrze – jak choćby coraz popularniejsze masaże kręgosłupów dla osób pracujących przy komputerach.

Po czwarte… W małych firmach zdarzają się opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń i często trzeba zastanawiać się czy aby na pewno w terminie otrzymamy należne nam pieniądze. W większości korporacji tego typu sytuacje nie mogłyby mieć miejsce.

Po piąte… W korpo dba się o rozwój pracownika. Uczestniczysz w wielu szkoleniach, a także wyjeżdżasz na branżowe delegacje. Często masz możliwość skorzystania z kursów językowych i wszelkich innych aktywności, które mają na celu wzmocnić twoje kompetencje.

Po szóste… Duże przedsiębiorstwa to duża ilość osób pracujących na jego sukces. Wiąże się z tym, że ścieżka awansu jest dużo łatwiejsza i szybsza niż w małych firmach. To stwarza realne szanse na rozwój, coraz to lepsze stanowiska i doświadczenie, które może procentować przez długie lata.

Po siódme… W korpo często funkcjonuje system, dzięki któremu z góry określone są miesiące, kiedy istnieje szansa na otrzymanie podwyżki. Wtedy rozmowa z przełożonym i zwrócenie uwagi na twoje sukcesy może przynieść natychmiastowe rezultaty w postaci lepszych zarobków. W małych firmach nigdy nie wiesz czy jest dobry czas, aby o to zapytać, czy jednak nie...