Dlaczego warto pracować w korporacji? - KS Service
+
KSSERVICE

Dlaczego warto pracować w korporacji?

Dlaczego warto pracować w korporacji?
23/12/2016

Dlaczego warto pracować w korporacji?

Pracazarówno w małych, jak i większych przedsiębiorstwach niewątpliwieniesie za sobą zarówno plusy, jak i minusy. Ostatnio pisaliśmy oniewielkich firmach. Dziś postaramy się was przekonać, żekorporacje mają również wiele do zaoferowania swoim pracownikom.

Popierwsze… To co dla jednych będzie wadą, dla drugich jest wielkązaletą. Korporacje zazwyczaj są mocno uporządkowane icharakteryzują się tym, że regulamin przedsiębiorstwa jest rzecząświętą. Dlatego też dla osób ceniących jasno określone warunkii sztywne reguły będzie to bardzo cenne. Nawet jeśli oznacza to trochę więcej papierkowej roboty lub surowszą dyscyplinę.

Podrugie… W pomieszczeniach korporacji niemalże zawsze jest elegancko, ponieważ dbają one o swój prestiż i image. Dobrze ubrani,pachnący ludzie, nowoczesne sprzęty komputerowe, biurka z wygodnymisiedzeniami, tablety czy służbowy telefon to norma. To co dla osób pracującychw tego typu miejscach jest codziennością, dla wielu innychbyłoby spełnieniem marzeń o atrakcyjnych warunkach pracy.

Potrzecie… Pracodawcy w dużych przedsiębiorstwach dbają o swoichpracowników. Możesz spodziewać się prezentów na każdeświęta typu Wielkanoc czy Boże Narodzenie, większą ilość dni wolnych, spotkań integracyjnych,słodyczy czy kawy, a nawet darmowych posiłków lub niewielkiejdopłaty do nich. Niektóre firmy mają jeszcze szereg innychbenefitów lub korzystają z działań, które sprawiają, żepracobiorca czuje się dobrze – jak choćby coraz popularniejszemasaże kręgosłupów dla osób pracujących przy komputerach.

Poczwarte… W małych firmach zdarzają się opóźnienia w wypłaciewynagrodzeń i często trzeba zastanawiać się czy aby na pewno wterminie otrzymamy należne nam pieniądze. W większości korporacjitego typu sytuacje nie mogłyby mieć miejsce.

Popiąte… W korpo dba się o rozwój pracownika. Uczestniczysz wwielu szkoleniach, a także wyjeżdżasz na branżowe delegacje.Często masz możliwość skorzystania z kursów językowych i wszelkich innych aktywności, które mają na celu wzmocnić twoje kompetencje.

Poszóste… Duże przedsiębiorstwa to duża ilość osóbpracujących na jego sukces. Wiąże się z tym, że ścieżka awansujest dużo łatwiejsza i szybsza niż w małych firmach. To stwarzarealne szanse na rozwój, coraz to lepsze stanowiska i doświadczenie,które może procentować przez długie lata.

Przeczytaj  Zleceniobiorca a pracownik etatowy w kontekście postoju

Po siódme… Wkorpo często funkcjonuje system, dzięki któremu z góryokreślone są miesiące, kiedy istnieje szansa na otrzymanie podwyżki.Wtedy rozmowa z przełożonym i zwrócenie uwagi na twoje sukcesymoże przynieść natychmiastowe rezultaty w postaci lepszych zarobków. W małych firmach nigdy nie wiesz czy jest dobry czas, aby o to zapytać, czy jednak nie…