Jak wypromować kanał na YouTube? - KS Service
+
KSSERVICE

Jak wypromować kanał na YouTube?

Jak wypromować kanał na YouTube?
12/08/2021

Jak wypromować kanał na YouTube?

Prowadzenie kanału na YouTube to doskonała sprawa, ponieważ dzięki niemu można reklamować swoją markę, wypromować ją, a przede wszystkim, przenieść to na zysk. Jednak wchodząc na znany portal z filmikami można odnieść wrażenie, że niektórzy twórcy nie potrafią kształtować swojego wizerunku, a przecież jest to dobry sposób na zarabianie. Postanowiliśmy, że przybliżymy Wam kilka pomysłów, dzięki którym będziecie wiedzieć w jaki sposób wypromować swój kanał na YouTube. W tym artykule poznasz pięć skutecznych sposobów na to, żeby stać się rozpoznawalnym w tej społeczności.

Zadbaj o oryginalny content

W dzisiejszych czasach widz jest wręcz spragniony wartościowej treści, a w związku z niewielką ilością wolnego czasu, chce otrzymywać filmy, które w pełni go zadowolą. Jeżeli jesteś osobą, która nagrywa kontent, nic nie wnoszący do życia internautów, to nie oczekuj, że zostanie to docenione. Wręcz przeciwnie. Możesz spotkać się z falą hejtu oraz spadkiem oglądalności.

Prowadzenie kanału powinno być jak strategia kampanii wojennej. Przygotuj sobie plan działania, wypuszczaj regularnie filmy, ale co najistotniejsze – przykładaj się do treści, które są zamieszczane. Dla przykładu, jeżeli prowadzisz kanał historyczny, to postaraj się o tworzenie filmów, których szczegóły nie do końca są znane. Z kolei jeżeli prowadzisz bloga lifestylowego, to spraw, żeby przeważały ciekawostki ze świata, czyli po prostu treści powodują, że ludzie chętnie będą wracali na twój kanał i prowadzili ożywioną dyskusję w komentarzach.

Kupno subskrypcji oraz łapek

Zakup tego typu reakcji to zdecydowania najszybsza ze wszystkich metod. Samo kupno zajmie nam nie więcej niż minutę, a efekty widać już po chwili. Dodatkowo wiemy, ile dokładnie łapek czy subów dostaniemy, więc nie będziemy rozczarowani. Pomysł ten jest szczególnie polecany początkującym kontom, które nie mają jeszcze tak wysokiej aktywności. Za łapki, wyświetlenia na YT czy suby przyjdzie nam zapłacić od 7,99 zł. Warto przejrzeć wszystkie oferty i wybrać najlepszą dla siebie.

Przeczytaj  Nowa ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców

Podaruj parę fantów użytkownikom

Świetnym sposobem na wypromowanie swojego kanału na YouTube jest przeznaczenie paru fantów. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie konkursu, w którym to osoby w komentarzach będą podawały odpowiedzi, mogące być przez ciebie, jako twórcę, odpowiednio nagrodzone. Jest to banalnie proste, a dodatkowo pokażesz, że chcesz podtrzymywać interakcję ze swoimi fanami.

Nie jest to wbrew pozorom takie trudne i wystarczy tylko odrobina inwencji twórczej oraz chęci, a gwarantujemy, że w dłuższej perspektywie zgarniesz z tego tytułu niemałe profity. Jeżeli twój kanał będzie się rozwijać, to na pewno nie ulegnie to uwadze innych twórców, którzy będą chcieli z tobą nagrywać, jak również firm, które będą chciały zainwestować swoje środki w twoją działalność internetową.

Zapraszaj innych twórców

Zapraszanie gości na swój kanał to często stosowana praktyka przez użytkowników nagrywających filmy na YouTube. Jeżeli jesteś osobą dopiero co wspinającą się w hierarchii youtuberów, to z pewnością warto zaprosić kogoś, kto jest w tym świecie od lat, ma rozpoznawalną twarz i coś do powiedzenia. Taka kooperacja przyniesie ci sporo nowych subskrybentów, którzy będą czekali na pozostałe filmiki. To też świetna taktyka, aby w przyszłości zwiększyć swoją widownię.

Warto również zapraszać osoby, które są odrobinę kontrowersyjne. Treść na YouTube ma wzbudzać emocje, bo nie ma nic gorszego niż film, który jest nudny i użytkownik po jego obejrzeniu nie kliknie łapki w górę i zostawi negatywny komentarz. Nie jest to mile widziane przez potencjalnych sponsorów, bo nikt nie chce być kojarzony z marką niewzbudzającą respektu wśród użytkowników YT.

Jeżeli już osiągniesz pewien poziom oglądalności, to fajnym pomysłem będzie stworzenie odcinka na zasadzie Q&A (pytania i odpowiedzi). Dzięki temu osoby subskrybujące poczują, że interesujesz się ich losami i interakcja z nimi nie jest ci czymś obcym. Obecnie jest to częsta praktyka wśród youtuberów, jednak bardzo skuteczna, bo to też dobra okazja do „poznania” twórcy od innej strony.

Przeczytaj  Słowo to siła, zaś czyn to jego rezultat

Stwórz własne środowisko

Twórcy coraz częściej wychodzą poza YouTube, aby to tam osoby oglądające kanał, jak i ty, mogli prowadzić ze sobą interakcje i przenosić znajomości na wyższy poziom. Warto zatem tworzyć kanał w taki sposób, aby subskrybenci wręcz czekali na kolejny filmik, a zarazem prowadzili ze sobą interakcję w komentarzach i stworzyli środowisko, w którym czują się dobrze. Dobrą praktyką będzie więc jeżeli będziesz odpisywać w komentarzach stosunkowo często, starał się wręcz inicjować dyskusję, by tworzyć ruch.

Dla początkujących twórców każdy ruch jest istotny, więc do wypromowania filmów warto prosić swoich najbliższych znajomych. Co prawda oni nie zrobią ci ruchu na kanale, ale jednak takie działania są bezpłatne i jedynym kosztem jaki ponosisz jest czas. Wystarczy tylko spojrzeć, że najwięksi twórcy starają się prowadzić dialog ze swoimi odbiorcami, by mogli oni poczuć, że są częścią tego przedsięwzięcia jakim jest prowadzenie kanału.