Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Jak zaistnieć w Instagramowym świecie?

Jak zaistnieć w Instagramowym świecie?

Wzbudzenie odpowiedniego zainteresowania na Instagramie to proces, który wymaga odpowiedniego zaangażowania, czasu i dobrze przemyślanej koncepcji. Wbrew pozorom tylko nielicznym i to na ogół popularnym osobom udaje się zaistnieć już po chwili od zarejestrowania się na profilu. Takim przypadkiem była, np. Jennifer Aniston, która dosyć długo zwlekała z założeniem konta i w momencie, kiedy faktycznie zdecydowała się na ten krok, okazało się, że zainteresowanie bohaterką uwielbianego serialu Friends przeszło najśmielsze oczekiwania. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że w każdym innym przypadku próba zaistnienia na tej platformie wiąże się z konkretnymi czynnościami, a sam proces może być niezwykle czasochłonny.

Początki na Instagramie


Instagram to w obecnych czasach jeden z najpotężniejszych serwisów fotograficznych na świecie. Ponad miliard użytkowników mówi sam za siebie. W związku z taką popularnością platforma stała się doskonałym miejscem na wypromowanie własnej działalności lub zbudowanie własnej marki. Zarabianie na koncie instagramowym to w wielu przypadkach jedyne źródło dochodu. Żeby jednak dojść do tego pułapu, trzeba już na samym początku wiedzieć, jakie kroki przedsięwziąć i na co zwrócić uwagę, by nasz profil wzbudzał coraz większe zainteresowanie.

Można śmiało powiedzieć, że osoby parające się konkretną działalnością mają o wiele łatwiejszą drogę do pokonania. Być może zajmują się produkcją unikatowej biżuterii lub świadczą usługi fotograficzne. Mając gotowy produkt lub usługę, o wiele łatwiej ustalić pewnego rodzaju koncepcję prowadzenia konta. Znacznie trudniej mają osoby, które wiedzą jedynie, że pragną zaistnieć na portalu, choć nie mają żadnego pomysłu na to, co zaoferować innym użytkownikom. Taki problem nie powstrzymuje jednak przed zakładaniem kont, które po pewnym czasie okazują się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Od czego zacząć?

Wykorzystaj potencjał serwisu


Z założenia Instagram jest serwisem fotograficznym, a wobec tego bazuje na zdjęciach. To one są pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę i to one powinny tę uwagę skupiać. Warto wobec tego im poświęcić dłuższą chwilę i bez względu na przekazywane treści zadbać o to, by estetyka profilu intrygowała i wzbudzała zainteresowanie.

Jakość fotografii będzie miała w tym wypadku kluczowe znaczenie. Znaczenie będzie miała również spójność treści i pomysł na całokształt. Żyjemy w czasach świadomych odbiorców z konkretnymi oczekiwaniami. Nijakość lub bylejakość z pewnością nie przebiją się w tak wielkim tłumie.

Musisz być aktywny, jeżeli chcesz zwiększyć zasięgi


Najważniejszą przypuszczalnie kwestią jest aktywność użytkownika. To ona wpływa na algorytmy i sprawia, że nasz profil cieszy się coraz większą popularnością. Warto udzielać się na innych kontach. Naturalnie, rzecz nie w tym, by komentować posty, które w żaden sposób nie wiążą się z naszymi zainteresowaniami. Jeżeli jednak mamy sposobność skomentowania czegoś, co nas zaintrygowało w jakikolwiek sposób, to nie powinniśmy zwlekać. Warto również pod własnymi postami umieszczać pytania, które będą prowokowały naszych obserwatorów do interakcji. To sprawdzona metoda, która skutecznie buduje zasięgi i sprawia, że mówiąc metaforycznie „nasze konto żyje”.

Niemniej ważnym elementem są godziny publikowania treści, czyli to kiedy publikować na Instagramie. Warto sprawdzać w sieci statystyki serwisu, by mieć pewność, że w momencie publikowania postów Instagram pełen jest innych użytkowników. Ponadto, chcąc rozkręcić własne konto trzeba nauczyć się pewnego rodzaju samodyscypliny, która sprawi, że będziemy udostępniać posty regularnie.

Nie ma nic gorszego niż przeciągające się przerwy w publikowaniu. Warto również umieszczać hasztagi nawiązujące do treści naszych postów. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by w pierwszych miesiącach prowadzenia własnego konta skorzystać z zakupu lajków. Tego rodzaju manewry pozwalają faktycznie zwrócić uwagę na konto, które jest godne zainteresowania. Tak niewielka inwestycja może zaowocować w przyszłości.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *