Książki, które zmieniają – na lepsze! - KS Service
+
KSSERVICE

Książki, które zmieniają – na lepsze!

Książki, które zmieniają – na lepsze!
26/03/2017

Książki, które zmieniają – na lepsze!

Zapraszamydo listy kilku książek, która mogą zmienić wasze życie zawodowei natchnąć do zmian – zarówno w nastawieniu do miejscazatrudnienia, jak i osobistego rozwoju. To drogowskazy wypełnione wskazówkami, które mogąuczynić lepszymi.

„Jakiego koloru jest Twój spadochron?” – Richard Bolles

Niech najlepszą rekomendacją będzie fakt, iż nie ma na świeciepopularniejszej książki dotykającej tematyki w jaki sposób znaleźć pracę. Od30 lat jest też najlepiej sprzedającą się publikacją tego typu.Autor nie epatuje trudnych słownictwem i definicjami – książkajest zrozumiała dla każdego.

„Podręcznikgenialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację. SmashingMagazine” – Cameron Chapman

książka,która jest potężną dawką inspiracji, które pomogą rozwinąćtwoją kreatywność i podpowiedzą ci w jaki sposób szukać weny wcodziennym życiu – poprzez porady, anegdoty, zdjęcia, a takżelinki do interesujących stron internetowych. Graficy i webmasterzybędą zachwyceni.

„Lepiejbyć mądrym i bogatym! Co o pieniądzach każdy wiedzieć powinien”– Katarzyna Lorek

Poradniko tym jak osiągać cele finansowe poprzez mądre, przemyślanedecyzje. Również o tym jak pozbyć się kredytów, zaoszczędzić,odłożyć na emeryturę, a także w co inwestować. Książka owykorzystywaniu szans. Dodaje skrzydeł. Naprawdę niezła.

„Menedżerskuteczny” – Peter F. Drucker

Książka,która poprowadzi za rękę zarówno początkującego menedżera, jak itego z wypracowanym doświadczeniem. Pomaga zwiększyć efektywnośćzarządzania – niezależnie jaki masz do niego talent. Opiera sięna stwierdzeniu, że ciężką pracą można zniwelować wszelkiebraki.

„Zjedźtę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczaniaskłonności do zwlekania” – Brian Tracy

Możepoprawić wydajność i wzmocnić pozycję w pracy. Merytorycznyzbiór wskazówek, które pomogą poradzić ci sobie z największymiproblemami w twoim miejscu zatrudnienia, a tym samym mieć ogromnywpływ na twoje dalsze losy zawodowe – ponieważ będziesz w staniepołknąć przysłowiową żabę. Dobre czytadło.

„Pięćdysfunkcji pracy zespołowej” – Patrick Lencioni

Pięćdysfunkcji stanowiących sedno przyczyn trudności, jakie przeżywajązespoły ludzkie. Autor przedstawia nam model i etapy działań,które podpowiedzą jak stworzyć sprawny i skuteczny zespół pracowników.Lektura obowiązkowa dla liderów.

Przeczytaj  Jak wrócić do pracy po dłuższej przerwie?

„Jakbyć dobrym szefem” – Selden Bob

Gotowarecepta na to, aby stać się szefem idealnym nie istnieje. Wartojednak nieustannie dokształcać się i czynić wszystko, abyrozwijać nie tylko przedsiębiorstwo, ale i samego siebie – todrugie zazwyczaj zresztą idzie za tym pierwszym. Jak motywowaćpracowników i sprawiać, by chcieli dawać z siebie jak najwięcej?Jak właściwie dokonywać ocen ich działań? Jak zarządzać czasem?Książka autorstwa kogoś kto osiągnął sukces.

„Bógzawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia” –Regina Brett

Lekturastworzona lekkim, przystępnym językiem, w której autorka z dużympoczuciem humoru udziela rad, które mają za zadanie podnosić naduchu, inspirować, poprawiać nastrój i dodawać energii do tego,aby zawojować rynek pracy. Polecamy szczególnie mocno.

InspiracjeAmazonia. 70 antystresowych kolorowanek.

Malowankisą dla dzieci? Niekoniecznie. To jedna z najlepszych metod napozbycie się napięcia emocjonalnego i przezwyciężenia stresu,który wywołują przeróżne czynniki w pracy. Do korzystania z nichzachęcają zarówno psychologie pracy, jak i menedżerowie zwieloletnim doświadczeniem. My również!

„Pracawymarzona. Jak ją skutecznie znaleźć” – Sylwia Konik iJustyna Wydra

Przeczytanaprzeze mnie dwa razy. A w zasadzie połknięta na dwa razy. Pełnabardzo przydatnych, nieoczywistych wskazówek. Nie sposób się odniej oderwać.