Kurs na wózki widłowe – to się opłaca! - KS Service
+
KSSERVICE

Kurs na wózki widłowe – to się opłaca!

Kurs na wózki widłowe – to się opłaca!
27/06/2019

Kurs na wózki widłowe – to się opłaca!

Kurs na wózki widłowe to obecnie jedno z najchętniej wybieranych szkoleń zarówno przez magazynierów i pracowników firm budowlanych oraz przemysłowych, jak i osoby, które dopiero poszukują pierwszej pracy w wymienionych branżach. Sprawdź, kto może zapisać się na kurs na wózki widłowe oraz ile można zarobić jako operator wózka widłowego.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Kto może stać się operatorem wózków widłowych?

Wymagania dotyczące obsługi wózków widłowych nie są zbyt wygórowane. Od osoby, która stara się o uprawnienia UDT, wymaga się, by miała ukończone 18 lat, pozytywnie przeszła lekarskie badania psychoruchowe i nie wykazywała przeciwwskazań zdrowotnych, a także miała co najmniej podstawowe wykształcenie. Osoby, które chorują na choroby psychiczne, poważne wady wzroku i słuchu lub zaburzenia koordynacji mogą mieć problemy z uzyskaniem wymaganego zaświadczenia lekarskiego.

Jak przebiega kurs na wózki widłowe?

Kurs na wózki widłowe składa się z części teoretycznej i praktycznej. Na części teoretycznej omawiane są wszelkie kluczowe zagadnienia związane z bezpieczną eksploatacją wózków widłowych – m.in. przepisy BHP i UDT, obsługa i zasada działania wózka widłowego czy obowiązki operatora. Podczas części praktycznej instruktorzy uczą kursantów bezpiecznej i efektywnej obsługi wózków widłowych zgodnie z ich przeznaczeniem.

Kurs na wózki widłowe wieńczy egzamin państwowy składany przed dwuosobową komisją powoływaną przez lokalną jednostkę Urzędu Dozoru Technicznego. Podczas egzaminu weryfikowane są umiejętności praktyczne i wiedza teoretyczna kursanta. Na egzaminie egzaminowany dostaje 5 pytań z wiedzy ogólnej i szczegółowej dotyczących wózków widłowych danej kategorii. Egzamin zaliczony jest, gdy egzaminowany poprawnie odpowie na minimum 3 pytania.

Podczas części praktycznej należy zaprezentować umiejętności płynnej, swobodnej i bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym zgodnej z zasadami BHP. Egzamin weryfikuje umiejętności podnoszenia, transportowania i opuszczania ładunków oraz bezkolizyjnego manewrowania między przeszkodami.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu kursant uzyskuje bezterminowo ważne uprawnienia operatorskie do obsługi wózka widłowego konkretnego typu.

Przeczytaj  Jaki zawód wybrać? 5 kursów, które pozwolą Ci dobrze zarabiać

Na jakie zarobki może liczyć operator wózka widłowego?

Kurs na wózki widłowe oraz pozytywne zaliczenie egzaminu otwierają operatorowi drogę do przyzwoitych zarobków w kraju, a także za granicą. Ze względu na panujący rynek pracownika, brak wykwalifikowanych rąk do pracy oraz coraz atrakcyjniejsze warunki, operatorzy wózków widłowych mogą liczyć na zarobki rzędu 2000-3000 zł brutto miesięcznie. Zdarza się jednak, że doświadczeni operatorzy zarabiają więcej, a także uzyskują liczne benefity pozapłacowe – np. ubezpieczenie na życie, służbowy telefon czy bony towarowe. Za granicą operatorzy wózków widłowych mogą liczyć na zarobki nawet 7 tys. złotych miesięcznie.

Chcesz poznać więcej zalet pracy operatora wózków widłowych i zapisać się na kurs na wózki widłowe? Sprawdź stronę firmy szkoleniowej Urbanek i zacznij pracę w pewnym i perspektywicznym zawodzie.