Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Młodzi nie powinni narzekać na bezrobocie

Młodzi nie powinni narzekać na bezrobocie

Na rynku pracy jest pewna branża zawodowa, która do tej pory nie jest powszechnie znana. Jest nią branża usług wspólnych i usług da biznesu. Absolwenci uczelni wyższych poszukujący zatrudnienia świeżo po skończonych studiach, mogą liczyć na zatrudnienie na pełny etat. Corocznie w tych branżach pojawia się około 40 tysięcy nowych ofert pracy.

Również dla osób bez doświadczenia

Nowe oferty pracy w zakresie omawianych branż dedykowane są w znacznej części do osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Spora część z nich skierowana jest do osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia ale mają chęć podjąć się szkoleniom przygotowującym bezpośrednio do objęcia pracy na danym stanowisku. Ponad 66% studentów nie wie czym jest centrum usług wspólnych i sektor z zakresu usług dla biznesu. W tej branży systemy rekrutacyjne trwają przez cały rok. Na polskim rynku pracy obecnie zatrudnionych jest w tych dziedzinach ponad 120 tysięcy osób. Ciągle jednak brakuje kandydatów na obsadzenie wszystkich wolnych stanowisk pracy. Zazwyczaj studenci i absolwenci poszukują pracy zupełnie gdzie indziej. Branża SSC / BPO jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla młodych osób poszukujących pracy.

Miasto marzeń

Kraków, Poznań, Wrocław i Warszawa – to miasta , w których znajdują się największe ośrodki skupiające przedsiębiorstwa z sektora SSC / BPO. Za niedługo w czołówce miast skupiających największą liczbę osób zatrudnionych w tym sektorze znajdzie się Trójmiasto. Młodzi ludzie nie boją się wyzwań, dla dobrej pracy gotowi są porzucić swoje dawne miejsce zamieszkania, przenieść się nawet o kilkaset kilometrów w inne miejsce. Prawie 47% młodych ludzi preferuje pod tym względem Poznań. Kuszące zarobki, możliwość rozwoju zawodowego oraz często praca w miłym i dynamicznym zespole, zachęca młodych ludzi do pójścia tą drogą kariery zawodowej.

Szukasz innych artykułów? Sprawdź dział Poszukiwanie Pracy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *