Młodzi nie powinni narzekać na bezrobocie - KS Service
+
KSSERVICE

Młodzi nie powinni narzekać na bezrobocie

Młodzi nie powinni narzekać na bezrobocie
26/09/2016

Młodzi nie powinni narzekać na bezrobocie

Na rynku pracy jest pewna branża zawodowa, która do tej pory nie jest powszechnie znana. Jest nią branża usług wspólnych i usług da biznesu. Absolwenci uczelni wyższych poszukujący zatrudnienia świeżo po skończonych studiach, mogą liczyć na zatrudnienie na pełny etat. Corocznie w tych branżach pojawia się około 40 tysięcy nowych ofert pracy.

Również dla osób bez doświadczenia

Nowe oferty pracy w zakresie omawianych branż dedykowane są w znacznej części do osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Spora część z nich skierowana jest do osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia ale mają chęć podjąć się szkoleniom przygotowującym bezpośrednio do objęcia pracy na danym stanowisku. Ponad 66% studentów nie wie czym jest centrum usług wspólnych i sektor z zakresu usług dla biznesu. W tej branży systemy rekrutacyjne trwają przez cały rok. Na polskim rynku pracy obecnie zatrudnionych jest w tych dziedzinach ponad 120 tysięcy osób. Ciągle jednak brakuje kandydatów na obsadzenie wszystkich wolnych stanowisk pracy. Zazwyczaj studenci i absolwenci poszukują pracy zupełnie gdzie indziej. Branża SSC / BPO jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla młodych osób poszukujących pracy.

Miasto marzeń

Kraków, Poznań, Wrocław i Warszawa – to miasta , w których znajdują się największe ośrodki skupiające przedsiębiorstwa z sektora SSC / BPO. Za niedługo w czołówce miast skupiających największą liczbę osób zatrudnionych w tym sektorze znajdzie się Trójmiasto. Młodzi ludzie nie boją się wyzwań, dla dobrej pracy gotowi są porzucić swoje dawne miejsce zamieszkania, przenieść się nawet o kilkaset kilometrów w inne miejsce. Prawie 47% młodych ludzi preferuje pod tym względem Poznań. Kuszące zarobki, możliwość rozwoju zawodowego oraz często praca w miłym i dynamicznym zespole, zachęca młodych ludzi do pójścia tą drogą kariery zawodowej.

Szukasz innych artykułów? Sprawdź dział Poszukiwanie Pracy

Przeczytaj  Czy Przedsiębiorca-emeryt ma możliwość opłacania składek innych niż zdrowotna?