Najmniej stresujące zawody świata - KS Service
+
KSSERVICE

Najmniej stresujące zawody świata

Najmniej stresujące zawody świata
17/01/2017

Najmniej stresujące zawody świata

Na podstawie przeróżnych rankingów przygotowaliśmy dla was listę najmniej stresujących zawodów świata. Dla nas to kwestia względna, ponieważ nawet najspokojniejszą pracę może zniszczyć wiecznie wściekły szef, więc potraktujmy to wszyscy jako ciekawostkę.

Bibliotekarz. Pierwsze skojarzenia z tą pracą to: spokój, cisza, harmonia i książki. Rzeczywiście, może nie jest aż tak spokojnie jak wiele osób myśli, ale i tak zdecydowanie trudno uznać ten zawód za stresujący. Zważywszy na fakt, że w bibliotekach powinno się szeptać, to jest to idealne miejsce do tego, by odpocząć psychicznie od gwaru życia.

Profesor uniwersytecki. Zależy od nich powodzenie studenta. Wyznaczają terminy egzaminów, sprawdzają pracę,  prowadzą wykłady albo i …nie. Po całym uczelnianym światku krążą legendy o profesorach, którzy nawet nie przychodzą na wykłady, a ich praca ogranicza się do przeprowadzania egzaminów i tworzenia własnych publikacji.

Fryzjer. Pogaduchy, ploteczki, radio w tle i zajmowanie się pielęgnacją włosów. Nogi mogą boleć, gdy trzeba postać cały dzień, ale czy to może być stresujące?

Krawiec / krawcowa. W zależności od rodzaju zajmuje się cyklem technologicznym od przygotowania szablonu do gotowego wyrobu lub po prostu szyje odzież na miarę, zgodnie z klarownym życzeniem klienta. Osobiście uważamy, że dotrzymanie napiętych terminów i fakt, że dopiero po wykonaniu pracy krawiec dowiaduje się czy jego praca została przyjęta z aprobatą jest stresująca.

Dietetyk. Prowadzi terapię dietetyczną, sporządza plany dotyczące określonego sporządzania pokarmów, zachęca do zmiany nawyków żywieniowych, a także wspomaga leczenie dietetyczne wielu chorób. Praca dla osób wszechstronnych, ponieważ wymagana jest wiedza z psychologii, anatomii czy biochemii. Mimo to zdecydowana większość dietetyków zgodnym chórem powtarza, że ich praca jest bardzo przyjemna.

Matematyk. Świat liczb nie wydaje się być tym, przy którym można notorycznie się wściekać lub martwić. Matematycy znajdują pracę w szkołach, sektorze finansowym oraz instytucjach, które przeprowadzają badania wśród społeczeństwa.

Przeczytaj  10 pokręconych zawodów

Optyk. Często mylony z okulistą, tymczasem zazwyczaj jego zadanie polega na doborze odpowiedniego rodzaju soczewek okularowych i pomoc w doborze oprawek. Trudno wyobrazić sobie mniej stresującą pracę. Chyba, że mamy do czynienia z marudzącym, wybrzydzającym klientem.Oby takich jak najmniej!

Audiolog. Specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń słuchu, mowy i równowagi. Pożądanymi cechami w tym zawodzie jest spokój i cierpliwość.

Programista. Jeśli masz doświadczenie w tej branży, to od tej chwili możesz już być spokojny. Najczęściej będzie tak, że to nawet nie ty będziesz szukał pracy, ale to do ciebie będą zgłaszać się rekruterzy i pracodawcy. Zawód, w którym bardzo dobrze się zarabia, a to co się robi nie wywołuje palpitacji serca i większych nerwów.

Statystyk. Analizuje i opracowuje dane, zazwyczaj związane z kwestiami ekonomicznymi i społecznymi. Praca dla cierpliwych, ceniących powtarzalność, potrafiących skupić uwagę na dłuższy okres czasu.