Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Obsługa kadrowo płacowa – na czym polega?

Obsługa kadrowo płacowa – na czym polega?

Obsługa kadrowo płacowa to podstawa nowoczesnych firm. Taka obsługa polega na rzetelnym prowadzeniu akt osobowych, dokumentacji zatrudnienia oraz pozwala na sprawne zarządzanie personelem. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się co obejmuje obsługa kadrowa. 

Obsługa kadrowo płacowa – co wchodzi w jej zakres? 

Obsługa kadr i płac jest obowiązkowa dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zatrudniają w swojej firmie pracowników. Obsługą kadr powinna zająć się kompetentna osoba, ponieważ rozliczanie płac jest procesem złożonym. Nie ułatwiają tego zadania wciąż zmieniające się przepisy. Najlepiej, by obsługą kadr i płac zajęło się profesjonalne biuro rachunkowe.

Na czym polega obsługa kadrowa?

Obsługę kadrową powinny prowadzić wszystkie firmy. Wykonywać ją mogą zatrudnieni w przedsiębiorstwie księgowi bądź biuro rachunkowe. Usługi kadrowe to: prowadzenie dokumentacji kadrowej, kontakt z Urzędem Skarbowym, Zus-em oraz sporządzanie dokumentacji płacowej. Warto powierzyć te zadania osobom z profesjonalną wiedzą i zyskać pewność, że ewidencja będzie wykonana prawidłowo zgodnie z obowiązującym obecnie prawem.       

Co jeszcze obejmuje obsługę kadrowo płacową?

Obsługa kadrowo płacowa obejmuje sporo zagadnień. Jednak jest kilka najważniejszych aspektów, których nie można pominąć, mówiąc o obsłudze kadr i płac:

  • prowadzenie akt osobowych pracowników (świadectwa pracy, badania lekarskie, umowy),
  • przygotowywanie umów cywilnoprawnych i umów o pracę, wystawianie świadectw pracy,
  • przygotowywanie list płac pracowników i naliczanie wynagrodzeń,
  • rozliczanie urlopów oraz delegacji pracowników,
  • tworzenie raportów finansowych,
  • sporządzanie deklaracji PIT,
  • rejestracja pracowników,
  • prowadzenie ewidencji czasu pracy,

Komu warto zlecić usługi kadrowo płacowe?

Obsługą kadrowo płacową może zająć się zatrudniony księgowy lub zewnętrze biuro rachunkowe. Warto o pomoc zwrócić się do rzetelnych oraz zaufanych podmiotów, które mogą poszczycić się nieposzlakowaną opinią. W obecnych czasach wiele firm decyduje się na zdalną obsługę małych, średnich czy dużych firm. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zarządzanie administracją personalną bez konieczności tworzenia niezbędnej infrastruktury. Wystarczy jedynie podpisać umowę z firmą, która posiada takich specjalistów i odpowiednie narzędzia. Współpraca zdalna polega na tym, że wszystkie dokumenty są obsługiwane elektronicznie oraz dokumenty te są digitalizowane. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę, dodatkowo usprawnia całą pracę oraz procesy kadrowo-płacowe.   

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *