Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Opinie o pracodawcach: czy warto je czytać?

Opinie o pracodawcach: czy warto je czytać?

Poszukiwanie pracy to zazwyczaj długi i żmudny proces. By otrzymać wymarzoną posadę, musimy wysłać kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset CV. Gdy dostajesz odpowiedź i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, warto przeczytać opinie o pracodawcach. Być może to uchroni cię przed popełnieniem błędu.

1. Opinie o pracodawcach – czy są rzetelne?

2. Opinie o pracodawcach mogą wiele zmienić

Internet zmienił nasze życie, również w sferze relacji między zatrudnianym, a zatrudniającym. By znaleźć opinie o pracodawcach, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło. Wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, by sprawdzić, czy chcemy podjąć współpracę z danym przedsiębiorcą. Ale lepiej mieć się na baczności by nie wpaść w pułapkę. Jaką?

1. Opinie o pracodawcach – czy są rzetelne?

Większość z nas zaczyna czytać opinie o pracodawcach, przeglądając Gowork. To portal, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat pracodawców. Ale czy opiniom, które tam znajdziemy, można zaufać?

Nie każda negatywna opinia to hejt, nie każda pozytywna opinia jest szczera. Można jednak zweryfikować komentarze, przyglądając się temu, w jaki sposób są napisane. Czy zawierają merytoryczne uwagi? Jakim językiem są napisane? Czy w kolejnych komentarzach powtarzają się podobne opinie? Warto pamiętać, że pod byłego pracownika firmy może się podszywać np. złośliwa konkurencja, która chce zaszkodzić pracodawcy. Zachowajmy zatem zdrowy rozsądek, czytając opinie. Więcej informacji na ten temat znajdziemy tutaj: https://wmh.agency/opinie-o-pracodawcach-gowork/.

Może się także zdarzyć, że przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają opinie o pracodawcach w kierowaniu wizerunku firmy. Dlatego prosi kogoś o wystawienie pozytywnych komentarzy, które niekoniecznie pokrywają się z prawdą. A zatem zwróćmy uwagę na to, czy opinie o pracodawcy nie są zbyt pochlebne, zbyt podobne do siebie, zbyt cukierkowe. W takich przypadkach pozytywne opinie często są dodawane w niewielkich odstępach czasu, dlatego warto też przyjrzeć się dacie dodania komentarza.

2. Opinie o pracodawcach mogą wiele zmienić

Są pracodawcy, którzy przywiązują wielką wagę do opinii na swój temat, wyrażanych w sieci. Ale nadal są też tacy, którzy nie doceniają wagi internetowych komentarzy. To błąd, ponieważ opinie pracodawcach mogą zaważyć na tym, jak dana firma będzie funkcjonować. Czy będzie mieć problemy kadrowe, czy tez z łatwością skompletuje zespół, który będzie pracować w świetnej atmosferze.

undefined

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *