Outplacement – zwolnienie z pracy wcale nie jest złe - KS Service
+
KSSERVICE

Outplacement – zwolnienie z pracy wcale nie jest złe

Outplacement – zwolnienie z pracy wcale nie jest złe
04/11/2019

Outplacement – zwolnienie z pracy wcale nie jest złe

W każdym roku można wskazać osoby, które tracą pracę. Niestety, ale pomimo ogromnych starań pracownika i tak może zostać on zwolniony z powodu redukcji etatów. Jak w takiej sytuacji powinien zachować się pracodawca? Z pomocą przychodzi outplacement.

  1. Co to jest outplacement?
  2. Kto może z takiej pomocy?
  3. Kalkulator outplacement

1. Co to jest outplacement?

Outplacement jest to działalność ukierunkowana na pomoc osobom, które straciły pracę. Koniecznym jest jednak, żeby utrata zatrudnienia nie była spowodowana zaniedbywaniem swoich obowiązków, ale wina musi leżeć całkowicie po stronie pracodawcy. W momencie, kiedy pracownik lubi to co robi, dostaje oficjalne pochwały, a z dnia na dzień dostaje wypowiedzenie, lub wie, że zaraz je dostanie, niestety, ale często dochodzi do różnego rodzaju chorób na tle psychicznym. Człowiek zostaje bez środków do życia oraz bez zajęcia. W takim momencie często się zdarza, że pomimo wyższego wykształcenia osoby zatrudniają się w miejscach, w których nigdy nie chciałyby pracować. Z takimi problemami stara się pomagać firma outplacementowa. Specjaliści dbają o to, żeby samopoczucie psychiczne klienta było w jak najlepszej kondycji. Zależy im, żeby nie załamał się po zwolnieniu tylko wręcz szukał pozytywów, takich jak zmiana czegoś w życiu, a może znalezienie pracy jeszcze bardziej dopasowanej do niego.

2. Kto może korzystać z takiej pomocy?

Przede wszystkim z tego rodzaju pomocy korzystają osoby, które zostały zwolnione, lub które wiedzą, że zaraz dostaną wypowiedzenie. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Można także korzystać z pomocy outplacement dla osoby trzeciej, na przykład żona dla męża, lub pracodawca dla zwalnianych pracowników. Spotkania odbywają się przeważnie indywidualnie i omawiane są na nich osobiste upodobania i przyszłe plany. Jednak na przykład w momencie, kiedy pracodawca zwalnia grupę osób o podobnym wykształceniu i celach w życiu, warto skorzystać z zajęć grupowych.

3. Kalkulator outplacement

Na stronie internetowej działalności outplacement jesteśmy w stanie wyszukać potrzebnych informacji, czym zajmuje się ta firma i jak może nam pomóc. Co więcej, dzięki konfiguratorowi jesteśmy w stanie wybrać idealny pakiet stworzony dla nas. Po wypełnieniu ankiety i zarejestrowaniu się otrzymujemy szczegółowe dane, jak wyglądałby nasz pakiet, a także podana jest jego cena. Jeśli nie bylibyśmy zadowoleni z wyników pokazanych w kalkulatorze należy skontaktować się osobiście z przedstawicielem i umówić się na indywidualne spotkanie, podczas którego dostaniemy szczegółowe dane co do oferty wybranej specjalnie dla nas.

undefined
Przeczytaj  Podwyżki wynagrodzeń mogą być problemem dla przedsiębiorstw