Pierwsze kroki w programowaniu: kurs czy studia - KS Service
+
KSSERVICE

Pierwsze kroki w programowaniu: kurs czy studia

Pierwsze kroki w programowaniu: kurs czy studia
04/07/2019

Pierwsze kroki w programowaniu: kurs czy studia

Programowanie staje się coraz bardziej popularne, także wśród osób, które nie ukończyły ścisłych lub technicznych kierunków studiów. Wysokie zarobki, perspektywy rozwoju i interesujące możliwości sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na naukę programowania.

Co wybrać: kurs czy studia?

Pierwszym pytaniem, które zadają sobie osoby, dla których marzeniem jest bycie programistą, jest kwestia tego, czy lepiej zdecydować się na studia, czy na kurs. Tak naprawdę sporo zależy od możliwości czasowych oraz finansowych. W przypadku osób młodych, absolwentów szkół średnich, studia mogą być dobrym wyborem, zwłaszcza te dzienne, bezpłatne. Niektórzy decydują się także na kurs po maturze, a nie na studia. Może być to dobre rozwiązanie dla osób, które wiedzą, czego chcą w życiu i mają zamiar poszerzać swoje umiejętności w pracy zawodowej. Kurs zamiast studiów to dobra opcja, dla tych, którzy nie mają już czasu ani chęci na uczęszczanie na zajęcia i wykłady, a także uczenie się niektórych niepotrzebnych rzeczy. Kurs programowania zamiast studiów może być więc świetnym rozwiązaniem, które pozwoli na skoncentrowanie się na najważniejszych sprawach, przydatnych w przyszłej pracy. Bardzo często zdarza się, że absolwenci wyższych uczelni czują, że są nieprzygotowani do pracy zawodowej, a także nie znają realiów rynku i nie potrafią znaleźć interesującego zatrudnienia. W przypadku kursu wiele szkół programowania oferuje pomoc w znalezieniu pracy, a także posiada profesjonalnych mentorów i doradców zawodowych.

Korzyści z kursu programowania

Istnieje wiele zalet kursów programowania. Przede wszystkim uczestnicy pracują w stosunkowo małych grupach, więc wykładowcy interesują się każdym z kursantów. Ponadto na kursach oferowana jest pomoc mentora i ciągłe wsparcie, a także wyjaśnienie trudnych kwestii. Kursanci otrzymują porządną dawkę wiedzy merytorycznej, ale dużo ważniejsze są zajęcia praktyczne, w trakcie których poznają tajniki programowania i tworzą własne strony internetowe oraz aplikacje. Kursy dopasowane są w sposób indywidualny do uczestników, a program jest elastyczny, dzięki czemu może być dopasowany do potrzeb uczestników. Kurs programowania to właściwie symulacja przyszłej pracy zawodowej, dlatego kursanci są bardzo dobrze przygotowani do wymogów rynku pracy i są w stanie szybko znaleźć zatrudnienie. W trakcie poszukiwania pracy zdecydowanie najważniejsza jest wiedza, zdolności i umiejętności praktyczne, a nie dyplom wyższej uczelni.

Przeczytaj  Zastrzeżenia natury prawnej odnośnie wyjaśnień resortu pracy